Din ve Doğaüstü

Vampir nedir?

Vampirler, tercihen insan, mecbur kalırlarsa da hayvan kanı içerek beslenen korkunç yaratıklardır. Kan vampirler için hem tek besin kaynağıdır hem de çok güçlü bir keyif vericidir.

Vampirler öldürülmedikleri halde binlerce yıl yaşayabilir. Vampirlerin aynada yansımaları yoktur.

vampir-nedir

Vampirler çok uzun yaşadıkları için çok zengin ve güçlü olurlar. Ayrıca dişi ve erkek vampirler çok çekicidir. Bu sayede avlarını rahatça kandırıp kanlarını içebilirler.

Vampirlerin duyuları ve hisleri insanlara göre daha gelişmiştir. Çok uzaktaki olayları kolayca duyabilirler. Vampirler insanlara göre çok daha güçlü ve hızlıdır.

Vampirler uzun, sivri ve keskin dişlere sahiptir. Sadece kan emerken çıkan bu dişler vampirlerin kan emmesini kolaylaştırır.

Vampirler güneşe dayanamaz. Güneş onlar için öldürücüdür. Güneşe çıktıklarında yanarak küle dönüşürler. Bu yüzden vampirler gündüzleri karanlık köşelerde uyuyarak geçirir ve geceleri yaşar.

Eski çağlarda vampirler tabutlarda uyurdu ancak modern zamanlarda artık tabut yerine güneş ışığından yalıtılmış odalarda veya özel dekore edilmiş mahzenlerde uyuyor.

Vampirler aslında dönüştürülmüş insanlardır. Vampirler istediklerinde bir insanı dönüştürerek vampir yaparlar. Vampire dönüşen insanlar da artık sadece kanla beslenebilir. Dönüşen insanlar yaşlanmazlar ve dönüştükleri yaşta kalırlar.

Önceki yazı

Acil durumlarda hayatınızı kurtarabilecek bilgiler

Sonraki yazı

Vampirler nasıl ortaya çıktı?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir