Genel

Ünlülerin gerçek isimleri

Birçok ünlünün gerçek isimleri ile sahne isimleri farklı. Çünkü bazılarının isimleri gerçekten çok uzun ve çok akılda kalıcı değil. Onlar da kulağa hoş gelsin, akılda kalıcı olsun diye adlarını değiştiriyor. İşte bazı ünlülerin bildiğimiz isimleri ile gerçek isimleri:

Nicki Minaj
Nicki-MinajNicki Minaj’ın gerçek ismi Onika Tanya Maraj. Nicki, Onika’nın kısaltılmış hali. Soyadını da prodüktörünün öneriyle Minaj olarak değiştirmiş.

Miley Cyrus
miley-cyrusMiley Cyrus’un gerçek ismi Destiny Hope Cyrus. Kendisi küçüklüğünden beri Smiley nickini kullanıyormuş. Miley de Smiley’ın kısaltması.

Katy Perry
katy-perryKaty Perry’nin gerçek ismi Katheryn Elizabeth Hudson. Katy, 16 yaşındayken Katy Hudson adıyla bir ilahi albümü çıkarmış. Sonra ünlü olmaya başlayınca Goldie Hawn’ın kızı aktris Kate Hudson ile karıştırılmaya başlayınca Katy, annesinin kızlık soyadı olan Perry’i seçmiş.

Pitbull
PitbullPitbull’un gerçek adı ise Armando Christian Pérez. Pitbull marka köpekle çok özdeşleştirmiş kendini. Bu yüzden kendine Pitbull adını vermiş.

Jay-Z
jay-zJay-Z’nin aslı ismi Shawn Corey Carter. Kendisi küçükten beri çevresinde Jazzy olarak biliniyormuş. Akıl hocası Rapçi Jaz-O ve doğduğu yer de Brooklyn’deki J-Z metro hattında olduğu için Jay-Z adını seçmiş.

Rihanna
rihannaRihanna’nın Barbados’taki nügus kütüğünde görünen tam adı Robyn Rihanna Fenty. Riri, sadece ikinci adını kullanmayı tercih etmiş.

Pink
pinkYılların yıpratamadığı yegane insan Pink’in gerçek adı Alecia Beth Moore. Quentin Tarantino’nun Reservoir Dogs filmindeki Mr. Pink karakteri de sahne adının babası.

Lady Gaga
lady-gagaLady Gaga’nın gerçek adı Stefani Joanne Angelina Germanotta.

Vin Diesel
vin-dieselMark Sinclair Vincent. Vin Diesel’in kütükteki adıymış.

Elton John
elton-johnElton John’un gerçek ismi Reginald Kenneth Dwight. Elton John adını 1972’de Elton Hercules John olarak değiştirtmiş. “Elton” ismi saksafoncu Elton Dean’dan geliyor. “John” ise müzisyen Long John Baldry’den. “Hercules” ise İngiliz sitcomu Steptoe and Son’daki atın adından geliyormuş.

Lana Del Rey
lana-del-reyLana Del Rey’in gerçek adı Elizabeth Woolridge Grant.

Önceki yazı

Öpüşme hakkında az bilinen, zaten gereksiz bilgiler

Sonraki yazı

Kediler nasıl görür?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir