Teknoloji ve Bilgisayar

Teknoloji cinselliği nasıl etkileyecek?

Günümüzde seks hala mükemmel bir şey değil. Kadınlar hala istemedikleri halde hamile kalabiliyorlar ya da doğum sırasında ölebiliyorlar. İnsanlar hala daha birbirlerine cinsel yolla hastalık bulaştırabiliyorlar. Prezervatifler ise ne kadar kolay bir korunma yöntemi olarak görünse de birçok insan kullanmamayı tercih ediyor.

Peki teknoloji cinselliği gelecekte nasıl etkileyecek?  

robo-stud

Kadınlar için en iyi korunma yöntemi vajina halkası denilen şey olacak. Bu halka, hastalıklardan istenmeyen hamilelikten koruyucu hormonlar ve kimyasallar yayacak. Erkekler içinse korunmanın gelecekteki hali testislere enjekte edilen altın nanopartiküler olacak. Kızılötesi ışınlarla testislerde üretilen spermin ölmesini sağlayacak bu teknoloji, sperm üreten hücrelere hiçbir zarar vermiyor.

Asıl soru gelecekte hala seks yapmak isteyip istemeyeceğimiz. OculusRift gibi teknolojiler gelecekte uzak mesafe ilişkisi yaşayan çiftlerin seks hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmelerine imkan verecek gibi görünüyor. Belki de tüm bu hastalık yayıcı vücut sıvılarımız yüzünden gelecekte her şeyi sanal bir şekilde yaşayacağız.

İnsanın sosyal bir varlık olduğunu düşündüğümüzde tüm bu teknolojiler saçmalık gibi geliyor. Sonuçta teknoloji cinsel hayatımızı ne kadar değiştirirse değiştirsin, seks hala yüzyıllar öncesinde olduğu gibi duruyor.

Önceki yazı

Hermit yengeçlerinin kabuk değişim zinciri

Sonraki yazı

Facebook'un neden yasakladığı anlaşılamayan fotoğraflar

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir