Teknoloji ve Bilgisayar

Snapchat’ten çılgın bir ürün: Snap çeken güneş gözlüğü

1990 öncesi doğanların anlamlandırmakta zorlandıkları, ama bir şekilde hepimizin hayatına girmeyi başarmış sosyal medya aracı Snapchat, yine birçok kişiyi şaşırtacak bir ürün tanıttı: Spectacles.

Tek seferde durdurarak 30 saniyeye kadar video kaydetmenizi sağlayan Spectacles, selfie çubuğuna tepki olarak doğmuş gibi. Anılarımızı kendi gözlerimiz nasıl görüyorsa öyle paylaşmamızı sağlayacak olan gözlüklerin kamerası da buna göre tasarlanmış. 115 derecelik lensiyle insan gözüne en yakın görüntüyü hedefleyen Snaptacles’ta kayda girmek için yapmak gereken tek şey gözlüğün üstündeki butona dokunmak. Kayıtta olduğunuzu karşınızdakilerin de bilmesi için gözlüğe bir de ışık yeleştirilmiş.
snapchat-gozluk

Spectacles, çektiği görüntüleri Snapchat Anılar kısmına otomatik olarak yüklüyor. iPhone’da Bluetooth ve WiFi, Android cihazlarda Wi-Fi üzerinden telefonunuza bağlanan Snaptacles, telefonunuz kapsama alanı dışındaysa videoları kendi hafızasında saklıyor, ancak gözlüklerin kapasitesi hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Snapchat, gözlüklerle gelen kutuyu aynı zamanda şarj aleti olarak tasarlamış. Gözlüklerin tek şarjda bir gün kadar dayanacağı söyleniyor.
snapchat-snaptacle

150 dolarlık fiyatıyla yakında satışa çıkacak olan Spectacles‘ın üç renk seçeneği bulunuyor.
snapchat-gozlugu-renkler

Önceki yazı

Narcos'un 3. sezonunda neler olacak?

Sonraki yazı

Elon Musk bizi gerçekten Mars'a götürecek mi?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir