Aile ve ÇocukBilim ve Doğa

Sivilce-mastürbasyon-sınav-depresyon-isyan: Ergenlik

Ergenlik hormonlarımızın tamamen kontrolden çıkarak bizi bir tür frenkeştayna, aynştayn değil dikkat edelim, dönüştürdüğü talihsiz bir dönemdir.
ergenlikOrtalama bir ergen cinsiyetine göre aşırı miktarlarda testosteron ya da östrojen hormonu içerir ki vücudunuzda ve beyninizde meydana gelen saçmalıkların nedenleri bunlardır.

Hormonlarınız sizi daha sinirli, 24 saat seks düşünen, sürekli mastürbasyon yapan, anne babasını üzen, koca elli, koca burunlu, sivilceli, çatlak sesli bir canlıya dönüştürüyor. Adeta bir orman trolü olup çıkıyorsunuz.

Peki ne oluyor bu hormonlara? Aslında hormonlarınız sizi yetişkin birer erkek ve kadın yapmak için uğraşıyor gençler. Ama işte bu sırada dönüşüşümün kaçınılmaz sancılarını yaşıyorsunuz. Hulk’a dönüşen Bruce Benner’ı düşünün, aynı onun gibi.

Aynı Hulk gibi vücudunuz değişmeye başlıyor. Oranız buranız büyüyor, oranızda buranızda kıllar çıkıyor, kızsanız memeleriniz oluyor, adet döngünüz başlıyor, erkekseniz pipiniz Transformers tribine girip serpiliyor ki artık ona pipi diyemiyoruz.

Böyle işte ergenlik sizi ailenizden bağımsız yetişkin kadın ve erkekler olmaya hazırlıyor. Telaş etmeyin, depresyona girmeyin, anne babanıza asi gelmeyin. Birkaç yılda geçiyor. Biz geçirdik.

Ha sivilceler! Bunlar tamamen yediğiniz abur cuburlarla ilgili inanın. Yemeyin o cipsleri!

Önceki yazı

Zaman yolcularının bilmesi gerekenler

Sonraki yazı

Ergenlerin beynini kemiren sorulara az bilimsel yanıtlar

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir