Cinsellik ve Cinsel Sağlık

Seks pozisyonlarını tanıyalım

Farklı seks pozisyonları denemek cinsel hayatı renklendirmek ve canlandırmak için olmazsa olmaz. Yeni ve değişik seks pozisyonları denemek çiftin birbiriyle olan tensel temasını yoğunlaştırır, ayrıca kadın ve erkeğin orgazm olmasını kolaylaştırır. Aslında seks pozisyonları çiftin yaratıcılığı ve sekse bakışı ile ilgili. Yaratıcı çiftler isterse çeşitli kombinasyonları deneyerek kendilerine en uygun cinsel ilişki pozisyonunu ortaya çıkarabilir. Siz de seks pozisyonları ile ilgili hayal gücünüzü canlandırmak, yeni pozisyonlar öğrenmek ya da yeni pozisyonlar keşfetmek için aşağıdaki daha önce denenmiş ve etkisi bilinen seks pozisyonlarına göz atabilirsiniz.   catal-seks-pozisyonu 1. Çapraz cowgirl: Pretzel ya da çatal olarak da adlandırılan bu pozisyon yatakta veya yerde seks için son derece uygundur. Bu seks pozisyonunda erkek sırt üstü uzanır, bacakları açık ve dizden kırılıdır. Kadın ise bir bacağı erkeğin bacaklarının içinde diğeri dışında kalacak şekilde oturur ve bu halde penetrasyonu sağlar. Pozisyonda kontrol, kadındadır. Ayrıca kadın ve erkeğin cinsel açıdan hassas olan bacak içleri temas halinde olduğu için tensel yönü de yoğundur. Kadın klitoral uyarılmayı ve penisin penetrasyonunu istediği gibi ayarlayabildiği için kolayca orgazma ulaşabilir. seks-bacaklar-belde 2. Bacaklar belde: Bu seks pozisyonu, yatak, kanepe, halı gibi alanlar için uygundur. Erkek dizleri üzerinde durur. Kadın sırt üstü, omuzları üzerindedir. Dirsekleri ile kendini desteklerken bacaklarını erkeğin belinde kilitler. Böylece penisin vajinaya girmesi için gereken yakınlık ve açı sağlanmış olur. Erkek penetrasyona başladığında bir eliyle dengesini kosuruken diğer eliyle kadının bacağından tutarak ona destek olur. seks-posizyonlari-ayakta-elle-uyararak 3. Aşkın eli: Bu seks pozisyonu hem G noktası, hem meme uçları, hem de klitorisin aynı anda uyarılmasını sağladığı için kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırır. Dahası bu pozisyonla gelen orgazm gayet yoğun olur. Pozisyonun uygulanışı basittir. Erkek ve kadın ayaktadır. Erkek arkadan vajinaya penetrasyonu sağlar, aynı anda da bir eliyle klitorisi uyarırken, diğer eliyle de kadının meme ucu ve diğer hassas bölgelerini okşar. Çok uygun olmayan ortamlarda kaçamak ve hızlı seks için idealdir. Elbette duş için de son derece uygun bir pozisyondur. seks-posizyonlari-cennetin-siniri

4. Sandalyede seks: Bu pozisyon sandalye olan her yerde uygulanabilir. Özellikle ayakta kalmaktan yorulmuş çiftler için idealdir. Sandalyede seks için kol dayama kısımları olmayan sandalye tercih edilmelidir. Erkek sandalyeye dik bir şekilde oturur. Kadın da sandalyede oturan erkeğin kucağına oturur ve uygun pozisyon sağlandığında penetrasyon gerçekleşir.

seks-posizyonlari-comelme

5. Kayıkçı: Bu seks pozisyonu yatak ve yer için idealdir. Erkek sırt üstü uzanır. Bacakları açık ve dizden kırılıdır. Kadın ayakları erkeğin karnının her iki yanından yere basacak şekilde çömelir. Bu arada dengesini sağlamak için de erkeğin ellerini tutar. Bundan sonra penisin vajinayı bulması sağlanır ve penetrasyon başlar. Bu pozisyonda kontrol kadındadır ve kadın burada frekansı ve derinliği istediği gibi yönetir. Kayıkçı, kadın orgazmını kolaylaştıran cinsel ilişki pozisyonlarından biridir. Bu seks pozisyonu hamilelikte cinsel ilişki için de son derece uygundur.

seks-posizyonlari-Corridor Canoodling

6. Koridor gondolu: Bu seks pozisyonu dar alanlarda ve dar koridorlarda yapılan seks kaçamakları için gayet uygundur. Pozisyonun zorluk derecesi 5 üzerinden 3 olarak nitelenebilir. Erkek  sırtını duvara dayar, sonra dizlerini kırarak her iki ayağını karşı duvara dayar ve bir sandalye şekli alır. Kadın da sandalyeye ters otururmuş gibi erkeğin kucağına oturur.

seks-posizyonlari-dar-alanlar-icin-ayakta

7. Koridorda ayakta: Bu pozisyonda kadın da erkek de ayaktadır. Bu da kaçamak ve hızlı seks için son derece ideal bir pozisyondur. Erkek ayakta dik durur. Kadın ise ellerini açarak duvara yaslanır ve kalçasını erkeğe doğru eğer. Erkek kadını her iki eli ile belinden kavrayarak ilişkiyi başlatır ve devam ettirir. Bu pozisyon belirli bir penis boyu gerektirir. Kısa penis bu pozisyonda sıkıntı yaratabilir.

seks-posizyonlari-hiz-kesici

8: Yastık savaşı: Bu seks pozisyonu yoğun tensel temas ve G noktası uyarımı sağladığı için erkek için de kadın için de son derece keyiflidir. Kadın kollarını iki yana açarak yüzükoyun yatar. Sonra bel kısmının altına bir-iki yastık koyarak kalça kısmının yükselmesini sağlar. Bu penisin vajinaya rahatça girebilmesi için gereken açıyı yaratır. Erkek kadının üzerine doğru uzanır ve penetrasyonu başlatır. Pozisyon mümkün olduğu kadar temas ve okşama ile desteklenmelidir. Erkek boşta kalan eli ile meme ucu, klitoris gibi bölgeleri de uyarabilir. Bu ekstra uyarmalar kadının orgazm olmasını kolaylaştırır.

seks-posizyonlari-kasik

9. Modern kaşık pozisyonu: Klasik seks pozisyonlarından kaşık pozisyonun birazcık revize edilmiş halidir. Erkek bir yanına doğru uzanır. Kadın da kalçasını erkeğe döner. Bu sırada dizleri kırılıdır. Erkek boşta kalan elleri ile kadını uyarırken birleşmeyi başlatır.

seks-posizyonlari-Kneel and Sit

10. Yerde aşk: Erkek dizlerini bükerek yere oturur. Kadın da ayakları yere basacak şekilde erkeğin kucağına oturur ve bu pozisyonda birleşme başlar. Kontrol kadındadır, birleşmenin şiddetini istediği gibi yönetebilir.

seks-posizyonlari-yuz-yuze

11. Yüz yüze: Yatakta ve bilumum geniş zeminde uygulanabilen bu pozisyon, seksin duygusal yanını önemseyenler için ideal. Bu pozisyonda erkek bacaklarını açarak yatağa oturur. Kadın da bacakları erkeğin iki yanına uzanacak şekilde oturur. Erkek her iki kolunu kadının dizlerinin altından geçirerek ona destek olur.

seks-pozisyonlari-derin-darbe

12. Derin darbe: Bu seks pozisyonu da yatak ve diğer geniş zeminler için idealdir. Kadın sırt üstü uzanır ve bacaklarını mümkün açar ve kaldırır. Erkek hemen kadının karşısında dizüstü pozisyon alır. Kollarının iç kısımları ile kadının bacaklarına yumuşakça basınç uygulayarak maksimum penetrasyon için vajinanın uygun konumda olmasını sağlar. Bu pozisyon penisin mümkün olduğunca vajinanın derinliklerine ulaşmasını sağlar. Bu da pozisyonu özellikle hamilelik için uygun seks pozisyonlarından biri yapar.

seks-pozisyonlari-dortnala

13. Dörtnala: Sandalyede seks için ideal bir pozisyondur. Erkek sırtını sandalyeye yaslar ve ayaklarını hafif açık olacak şekilde öne doğru uzatır. Kadında bacakları erkeğin iki yanına uzanacak şekilde erkeğin kucağına oturur. Çift birbirlerini dirseklerinden kavrayarak birleşme için gereken desteği sağlar.  seks-pozisyonlari-eller-serbest-ya-da-handsfree

14. Eller serbest: Bu pozisyonu uygulamak için kadın kalça bölgesi yatağın kenarında olacak şekilde uzanır. Erkek de yatağın kenarında pozisyon alır. Bir ayağı zemine basarak destek alır. Diğer ayağını yatağa uzatır ve kadının bacaklarını iki yanına aldıktan sonra ilişkiyi başlatır. Erkeğin elleri serbest olduğu için penetrasyon sürerken kadını istediği gibi okşayabilir.

seks-pozisyonlari-erkek-tuzagi

15. Erkek tuzağı: Bu sek pozisyonu klasik misyoner pozisyonun biraz daha tutkulu halidir. Kadın sırt üstü yatar. Erkek de misyoner pozisyonunda olduğu gibi kadının bacaklarının arasına yerleşir ve ilişkiyi başlatır. Bu sırada kadın da iki bacağını erkeğin bacaklarına dolayarak erkeği kendine çeker. Bu pozisyon yoğun tensel temas için idealdir.

seks-pozisyonlari-kadin-ustte

16. Kadın üstte: Kadının üstte olduğu seks pozisyonları, kadının ilişkiyi istediği gibi yönetmesini sağladığı için orgazmı kolaylaştırır. Bu pozisyonda erkek sırt üstü uzanır ve penetrasyon başladığında tek dizini kırarak birleşmeye yardımcı olur.seks-pozisyonlari-KneelingFox

17. Tilki pozisyonu: Doggy style pozisyonunun bir varyasyonu olan bu pozisyonda erkek dizleri üzerinde durarak  önünde eğilmiş olan partneri ile birleşmeyi gerçekleştirir. Erkeğin elleri serbest olduğu için kadının daha fazla uyarılması için kullanılabilir..

seks-pozisyonlari-masaustu-pozisyonu

18. Anlaşma masası: Masada seks pozisyonlarının en popülerlerinden olan bu pozisyonda Kadının dirseği ile kendini destekleyerek masaya hafif uzanır. Bacakları masadan sarkar halde ve açıktır. Erkek de hafifçe eğilerek penetrasyonu gerçekleştirir.

seks-pozisyonlari-melody-maker

19. Nota sehpası: Bu pozisyon sehpa ya da puf gibi zeminlerde uygulanabilir. Uygularken dikkatli olunması gerekir. Yoksa sakatlıklara neden olabilir. Bu pozisyon için kadın sehpa ya da pufun üzerinde köprü pozisyonunda uzanır. Erkek de dizleri üzerinde durur ve sehpa üzerinde yatan partneri ile birleşmeyi başlatır.

seks-pozisyonlari-nokta-atisi

20. Kamasutra kilidi: Yatakta, yerde ya da masada uygulanabilir. Zorluk derecesi yüksek seks pozisyonlarından biridir. Tutkulu aşk arayanlar için ideal olan bu pozisyon uygulanırken sakin ve dikkatli davranmak olası sakatlıkları önlemek için önemlidir.

seks-pozisyonlari-orumcek

21. Örümcek pozisyonu: Bu cinsel birleşme pozisyonu tutkulu ve sakin seks için ideal. Gelelim uygulanışına: Erkek yatakta sırt üstü uzanır. Bacakları açık ve dizden kırılıdır. Kadın da aynı şekilde pozisyon alır. Ancak kadın bacaklarını penis ile vajinanın temas edebilmesi için erkeğin bacaklarının içinden geçirir. Kadın ve erkek birbirlerinin bacaklarından elleri ile destek alarak seks için gereken devinimi yaratır ve birleşme bu şekilde devam eder.

seks-pozisyonlari-reverse-cowgirl

22. Ters cowgirl: Erkek dizlerini kırıp zemine basacak şekilde yatakta uzanır. Kadın da partnerine arkası dönük şekilde üzerine çıkar ve penisin vajinayla temasını sağlar. Bu pozisyonda penis ters yönde zorlandığı için dikkatli olunması gerekir. Aşırı bir hareket penis kırılması ile sonuçlanabilir.

seks-pozisyonlari-sihirli-mermi

23. Bacak omuzda ya da bacakomza: Klasik ve popüler pozisyonlarda biridir. Kadının bacakları, ayaklar erkeğin omzuna yaslanacak şekilde  durur. Erkek gövdesine dayanan bacakları kavrar ve penetrasyonu başlatır.

sex-pozisyonlari-bacak-omza ya da bacaklar omuzda

24. Bacaklar boyunda: Bacak omuzda pozisyonunun benzer bir versiyonudur. Bu pozisyon yerde ya da yatakta uygulanabilir.

seks-pozisyonlari-sinirda-seks

25. Cowgirl pozisyonu: Erkek yatakta uzanır. Kadın ata biner gibi erkeğin üzerine oturur. Yatağın kenarında olan kadın bir ayağı ile yerden destek alarak birleşmeyi yönlendirir.

seks-pozisyonlari-The Good Spread

25. Nokta atışı: Kadın bacaklarını mümkün olduğunca açarak erkeğin erekte olan penisinin üzerine oturur. Erkek de yumuşak hareketler penetrasyonu sağlar.

Önceki yazı

İçmek için 7 iyi sebep

Sonraki yazı

Hamilelik belirtileri

1 Yorum

  1. uysal
    04 Aralık 2014 at 18:57 — Cevapla

    deneyeceğiz, teşekkürler,

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir