Cinyus FactsHayat

Prezervatif hayatta kalmak için nasıl kullanılır?

Prezervatif bir doğum kontrol gereci. Ayrıca cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için tek kalkan. Bu anlamda zaten hayat kurtarıyor denilebilir. Ama mesela bir uçak kazası sonrası bir yağmur ormanında mahsur kaldınız veya yürüyüş yaparken ormanda kayboldunuz ve “survive etmek” gerekiyor. Günlük hayatta kullandığımız ıvır zıvırlar olmadan tek başınıza doğada hayatta kalmak çok zor olabilir. Ama yanınızda bir prezervatif varsa bunu etkili bir hayatta kalma aracı olarak kullanabilirsiniz.

İşte prezervatifi hayatta kalmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem:

prezervatif1

Su taşımak için prezervatif
Doğada hayatta kalmak istiyorsanız öncelikle susuz kalmamalısınız. Her köşe başında bir market bulup su alamazsınız ve bu nedenle bir tatlı su kaynağı bulursanız bunun bir kısmını depolamanız gerekir. Acil bir durumda yanınızda pet şişe olmayabilir. Ama cüzdanınızda bir prezervatif varsa bunu bir matara olarak kullanabilirsiniz. Bir prezervatif 2-3 litre su taşıyacak kadar güçlüdür.

prezervatif-2

Yara ya da bandaj sarmak için prezervatif
Prezervatif esnek ve kavrayıcı yapısı sayesinde yara veya sargılı yerlerin mikrop kapmaması için kullanılabilir. Örneğin kolunuzda bir yara varsa kolunuza prezervatif geçirerek yaranın mikrop kapmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca prezerfatifin yüzeyindeki sperm öldürücü madde mikroplar üzerinde de öldürücü etkiye sahiptir. Ek bir süperlik daha: Alçılı yerlerinizi ıslatmadan banyo yapmak için hatta abartıp yüzmek için de kondom kullanabilirsiniz.

prezervatif-3

Sapan yapmak için prezervatif
Prezervatiften sapan yapabilirsiniz. Bunu da kuş veya küçük memelileri avlayıp yiyebilirsiniz. Sapanı kendinizi savunmak için de kullanabilirsiniz.

prezervatif-4

Ameliyat eldiveni olarak
Vahşi ortamda yaralanmak çok önemli bir sorundur. Kanama az bile olsa yaranın mikrp kapması öldürücü olabilir. Yaralı bir yerinize müdahale ederken prezervatifi hijyenik bir ameliyat eldiveni olarak kullanabilirsiniz ki elinizden yaraya enfeksiyon bulaşmasın.

prezervatif-5

Silahınızı korumak için
Eğer bir av sırasında kaybolursanız yanınızda bir ateşli silah da var demektir. Doğada silahsız hiçbir şeysiniz. Bu neden onu korumalısınız. Silahın namlusuna su, çamur ya da başka bir şeyler kaçmaması için prezervatifi silahın namlusuna geçirebilirsiniz. II. Dünya Savaşı’nda amfibi askerler çıkarmalar sırasında silahlarının namlularını korumak için bunu sık sık yapıyordu.

prezervatif-6

Stres topu olarak
Prezervatife kum doldurarak basit stres topları yapabilirsiniz. Stresi yenmeniz hayatta kalmanıza dolaylı da olsa yardımcı olabilir. (Belki)

prezervatiften-mr-wilson

Yol arkadaşı olarak
Cast Away veya absürt Türkçe adıyla Yeni Hayatı izlediyseniz Mr. Wilson’u da hatırlarsınız. Siz de ıssız bir yerde uzun süre yalnız kalırsanız yalnızlıktan kafayı sıyırmamak için prezervatiften kendinize bir yol arkadaşı yapabilirsiniz.

prezervatif-7

Balık tutmak için
Doğada protein her şeydir. En iyi proten kaynağı ise diğer canlılardır. Yakınınızda bir göl ya da akarsu varsa bir tahta parçasından ilkel bir iğne yapıp bunu balık tutmak için kulanabilirsiniz. Prezervatifi ise içine birlaç parça taş ya da kum doldurarak yemin dibe inmesi için ağırlık yapabilirsiniz.

prezervatif (8)

İletişim cihazlarınızı korumak için
Yanınızda bir telefon ya da GPS cihazı var ama bunu her yerde kullanamazsınız. Yol boyunca cebinizde ya da çantanızda ıslanması da cihazın bozulmasına neden olur. Sizi bulmaları ya da birilerinden yardım isteyebilecek bir yere ulaşabilene kadar cihazın bozulmaması için prezervatif süper bir çözüm olur.

Önceki yazı

Porno filmler ve gerçek seks arasındaki farklar

Sonraki yazı

Neden günde 8 bardak su içmelisiniz?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir