Cinyus FactsStil ve Güzellik

Popolar hakkında 9 şaşırtıcı gerçek

İnsan medeniyeti olarak popolarla kafayı yemiş durumdayız. Maruz kaldığımız popolar sürekli büyüyor ve gün geçtikçe daha çok popoya maruz kalıyoruz. Peki nedir bu poponun olayı? Popo hakkında ne kadar çok şey biliyoruz? Bu videoda popo ile ilgili enteresan 9 bilgi var. Belki kalçalara neden bu kadar çok odaklandığımızı anlamanıza yardımı olur.

Popoların bu kadar çok gündemde olmasının nedeninin pantolon üreticilerinin işi olduğunu düşünenler var. Pantoloncular büyük popolu kadınları kullanarak ürünlerinin tanıtımlarını daha dikkat çekici hale getiriyor.

Erkeklerin popo takıntısının evrimsel kökenleri de var. Erkeklerin biyolojik üreme kodlamasının kadında popo ve doğurganlık arasında bir ilişki kurmaya yönelik olduğu artık neredeyse kesin gibi. Yani erkekler büyük popo=doğurgan kadın olarak düşünüyor ya da aslında düşünmüyor.

Popo deyince elbette Kim Kardashian’ı anmadan geçmek olmaz. Ünlü olmasında poposunun önemi yadsınamayacak yegane isim olan Kim Kardashian, poposunun ne kadar da muhteşem olduğunu ortopedik olarak da kanıtlamak için bol bol popo röntgeni çektirmiş.

Kim Kardashian ve poposu hakkında daha çok bilgi için başka bir yazımıza göz atabilirsiniz.

Başka bir popolu ünlü kadın da şüphesiz Jennifer Lopez. Lopez de poposunu çok sevdiği için onu 27 milyon dolara sigorta ettirmiş.

Bir araştırmaya göre büyük ve geniş kalçalı kadınlar daha esnek oluyormuş.

Başka bir araştırmaya göre de büyük popolu kadınlar daha akıllı çocuklar doğuruyormuş.

Popoyla ilgili başka bir tuhaf durum da hayvanlar dünyasından… Poposundan nefes alabilen kaplumbağa türleri varmış.

İşte popo hakkında çok şaşırtıcı bir bilgi daha… Popodaki kılları tamamen aldırmak sessiz osurma yetisini ortadan kaldırıyormuş. Evet, düşününce bunun gayet mümkün olduğu sonucuna varılıyor.

Erkekler genel olarak kadınlara göre daha iri yapılı olsalar da kadınların popoları erkeklerinkine göre daha büyük oluyormuş. Bu ilginç bir bilgi değil gerçi, herkes bunu gözlemleyebiliyor.

Kadınlarının poposunun erkeklere göre daha büyük ortalamalara sahip olmasının nedeni ise östrojen hormonu. Bu hormon yani kadınlık hormonu kadınlarda vücut yağlarının popoda toplanmasını sağlıyormuş.

Bazı çalışmalar kadınlarda popo büyüklüğü ile yaşam süre arasında doğru orantı olduğunu söylüyormuş. Yani büyük popo uzun yaşam demekmiş.

Önceki yazı

Üç kişilik bisiklet - Bike for Three!

Sonraki yazı

Star Wars'da da doğrulanmış 10 nasihat ve hayat dersi

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir