BlogTeknoloji ve Bilgisayar

Pokemon GO’da ustalaşmak için yapmanız gereken 10 şey

Şubat 1996’da Japonya’da basit bir oyun olarak piyasaya sürülen ve kısa süre içinde çizgi dizi ve sinema filmlerinin etkisiyle tüm dünyayı saran Pokemon, Nintendo’nun Niantic adlı mobil oyun yazılımcısıyla anlaşması sonucunda yine tüm dünyayı kendisine bağımlı hale getirecek bir ürün çıkardı: Pokemon GO.

Pokemon GO henüz ülkemizde resmi olarak piyasaya sürülmemiş olsa da, oyunun beta versiyonunun çıktığı günden beri server’ları kilitlercesine oynuyoruz. Bu yazıda Pokemon GO’da en büyük Pokemon antrenörü olmak için izleyebileceğiniz yolları yazdık. Kesin bilgi, yayabilirsiniz.

1- Oyuna Pikachu’yla başlamak için ilk Pokemon olarak karşınıza çıkan Bulbsaur, Squirtle ve Charmender’ı 3 kez üst üste reddetmeniz gerekiyor. Bu durumda karşınıza 4. Seçenek olarak Pikachu çıkıyor.
pokemon-go-pikachu-yakalama

2- Her Pokemon yakaladığınızda Stardust(Yıldız tozu) ve Candy (şeker) kazanıyorsunuz. Her Pokemon için spesifik şekerler var. Örneğin onlarca Zubat yakaladığınızda biriken Zubat şekerleriyle ve biraz Yıldız tozuyla Pokemon’ununuza evrim geçirtebiliyorsunuz.

3- Haritada gördüğünüz tüm bedava şeyleri toplamaya çalışın. Bunlar daha sonra çok fazla işinize yarayacak.

4- Eğer üst seviyelere çıkmak istiyorsanız bir taşınabilir şarj aleti edinmenizi tavsiye ediyoruz. Pokemon ararken bilmediğiniz bir mahallede kaybolmayı istemezsiniz :)

5- Telefonunuzun düşük güç modu GPS’inizi etkilemiyorsa oyun oynarken bunu etkin hale getirin. Ayrıca oyunun içindeki düşük güç modunu etkin hale getirebilirsiniz. Bu, telefonunuzu baş aşağı çevirdiğinizde ekranınızın kararmasını sağlıyor. Pokemon’ların hepsini yakalamayı kafanıza koymuş bir çılgınsanız, oyundaki AR (sanal gerçeklik) modunu kapatabilirsiniz. Bu şarj kullanımınızı büyük ölçüde azaltıyor, ama oyunun en eğlenceli kısmını da kapatmış oluyor.

6- Pokemon’ları yakalamak oyun ilerledikçe zorlaşıyor. Pokemon yakalama ekranında, Pokemon’ların etrafında gördüğünüz sarı, turuncu ve yeşil halkalar karşınızdaki Pokemon’un yakalanmaya karşı dayanıklılığını gösteriyor. Topu en küçük halkaya isabet ettirebilirseniz yakalama ihtimaliniz de o kadar artıyor. Ayrıca ne kadar merkeze isabet ettirebilirseniz, o kadar fazla puan kazanıyorsunuz.
pokemon yakalama

7- Pokemon’ları kolay yakalayabilmek için bir diğer yol da Razz Berry’ler. Razz Berry kullandığınız zaman, Pokemon size karşı koymak yerine, Razz Berry’i yemekle meşgul oluyor.

8- Yakınlardaki Pokemon’lar ekranında gördüğünüz ayak izleri, Pokemon’un size olan uzaklığını gösteriyor. Ne kadar fazla ayak izi varsa, Pokemon’a o kadar uzaksınız.

9- Oyunu oynarken hızlı ilerlemek istiyorsanız, item’ları biriktermeyin, kullanın. Incense, çevrenizdeki Pokemon’ları daha kolay bulmanızı, Lucky Egg, puanlarınızı ikiye katlamanızı sağlıyor.

10- Tüm Pokemon’ları oturduğunuz yere çeken iten ise Lure, fakat Lure kullandığınızda çevrenizdeki insanlar da size doğru gelen Pokemon ordusundan faydalanabiliyor.

Önceki yazı

Narcos'un patlamalarla dolu 2. sezon fragmanı yayınlandı

Sonraki yazı

iOS 10 hakkında bilmeniz gereken 9 harika kısayol

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir