BlogSpor ve Egzersiz

NBA Tarihinin En Sorunlu 5 Oyuncusu

Amerikan Ulusal Basketbol Birleşimi NBA’de birçok ilginç isim basketbol oynamıştır. Hem saha içi hem saha dışı hareketleriyle birlikte NBA’in en sorunlu 5 oyuncusu bunlar:

1-Dennis Rodman
“Worm” lakaplı Rodman, ilginç saç stilleri, agresif hareketleri ve Carmen Electra ve Madonna gibi isimlerle olan ilişkileri ile dikkat çekmiştir. Bir süre Amerikan Güreşi de yaparak NBA tarihinin en çılgın oyuncusu olarak anılmasının hakkını veren Rodman, son zamanlarda Kuzey Kore’yi ziyaret etmiş ve bu ziyaretinde diktatör Kim Jong Un’a doğum günü şarkısı söylemeyi unutmamıştır.

2-Metta World Peace (Ron Artest)
Lig tarihinde en çok kavgaya karışan isimlerden biri olan ve eşine fiziksel şiddet uyguladığı için tutuklanan Artest, daha sonra ismini resmi olarak “Dünya Barışı”na çevirmiştir. Çocukken oynadığı bir basketbol maçında bir oyuncunun tahta bir masanın bacağını rakip bir oyuncuya saplayarak yaralayıp öldürdüğünü iddia eden Metta World Peace son zamanlarda ismini “Panda Friend” olarak değiştirmek için yasal işlemlere başlamıştır.

3-Lance Stephenson
Listenin en genç ismi olmasına rağmen oynamadığı playoff serisinde karıştırdığı kavga ve maç esnasındaki dans hareketleriyle herkesin dikkatini çeken Lance “Born Ready” Stephenson ileride yapacağı ilginçliklerin sinyalini vermiş ve son olarak Doğu Finali serisinde rakibi LeBron James’in dikkatini dağıtmak için kulağına üfledikten sonra LeBron’un kafasına girmeyi başardığını ifade etmiştir.

4-Tyler Hansbrough
NCAA tarihinin en başarılı oyuncularından biri olan Hansbrough, her zaman hırslı ve agresif oyun yapısı yüzünden “Psycho T” lakabıyla anılır. Karıştığı kavgalar yüzünden çok acımasız biri olarak gözükse de söz konusu ailesi olduğunda her şeyi yapmaya hazır olduğunu maç esnasında kardeşini koruyarak göstermiştir.

5-Darko Milicic
Efsane 2003 Draftında Lebron James’in ardından 2. sıradan seçilmesine rağmen bir türlü bekleneni veremeyen Darko Milicic buna rağmen açıklamalarıyla ilginç karakterini belli etmekten çekinmemiştir. Banka hesabı kullanmayan Milicic, eğer gerekirse takımının kazanması için sahada birini öldürebileceğini belirtmiştir. Darko son zamanlarda ise kickbox kariyerine odaklanmak için basketboldan emekli olduğunu açıklamıştır.

Önceki yazı

Çizgi filmlerdeki neden orada oldukları bilinmeyen gizli cinsel mesajlar

Sonraki yazı

Sonbaharda Cunda’ya mı gidilirmiş?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir