Teknoloji ve Bilgisayar

Mobil cihazlar için en iyi not alma uygulamaları

Bir not alma uygulamasından beklediğimiz en önemli şey basitlik olmalı; çünkü yaptığımız şey belli: not almak. İşin içine akıllı telefonlar girdiğinde tabii ki daha fazlasını yapabiliyoruz. İyi bir not alma uygulaması her an ulaşılabilir olmalı. İşte sizin için seçtiğimiz en iyi not alma uygulamaları:

EVERNOTE 

en-iyi-not-alma-uygulamaları---evernote

Her platformda kullanılabiliyor olmasıyla öne çıkan Evernote’un tek sıkıntısı alışmasının biraz zor oluşu; ama alıştıktan sonra telefonunuzun vazgeçemeyeceğiniz bir parçası olacağı kesin. Evernote size istediğiniz her konuda yardımcı olabiliyor. Evernote’un tüm platformlarda çalışıyor oluşu işinizi çok kolaylaştırıyor. Bilgisayarda aldığınız bir notu ya da kurduğunuz bir hatırlatıcıyı telefonunuzda bulabilmek insana resmen gelecekte yaşıyor hissi veriyor. Evernote bedava bir uygulama, ama ayda 5 Dolar’a ya da yılda 45 Dolar’a uygulamanın ekstra özelliklerine sahip olabiliyorsunuz.

ONENOTE 

en-iyi-not-alma-uygulamaları---onenote

Evernote’a rakip olabilecek tek not alma uygulaması Microsoft’un geliştirdiği Onenote. Onenote’a da her platformda ulaşabilmek mümkün. Onenote’un mantığı bir not defteriyle aynı. Farklı işler için farklı defterler yaratabildiğiniz Onenote’a PC ve Mac için en iyi not alma uygulaması diyebiliriz, ama akıllı telefonlarda Evernote biraz daha iyi gibi. Yine de Evernote’un karışık arayüzüyle baş edemem diyorsanız, Onenote tam size göre.

SIMPLENOTE

    en-iyi-not-alma-uygulamaları---simplenote

Üçüncü en iyi not alma uygulaması Simplenote. Çok hızlı çalışan ve tüm platformlarda ulaşılabilir olan Simplenote’un eksiği sadece düz yazı desteklemesi. Eğer notlarınızda fotoğraflar ya da çizimler kullanıyorsanız, yukarıdaki iki seçeneğe dönün; ama işiniz sadece yazı ile sınırlıysa, Simplenote inanılmaz hızıyla diğer uygulamaların önüne bile geçebilir.

 

Bu üç süper not alma uygulaması dışında kullanabileceğiniz yüzlerce uygulama var, ama telefonda başladığınız işe bilgisayarda devam etmek gibi bir alışkanlığınız varsa, daha iyisini aramanıza gerek yok.

Önceki yazı

iPhone ile yasaklı sitelere nasıl girilir?

Sonraki yazı

Türk komik video fenomenleri

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir