Cinyus Facts

Kurşun kalemi farklı amaçlar için kullanmanın 9 harika yolu

 

Kurşun kalem gelmiş geçmiş en mükemmel icatların başında geliyor. Bir kurşun kaleminiz varsa şiirler yazabilir, pi sayısının virgülden sonraki rakamlarını hesaplayabilir ya da onu delice kemirebilirsiniz. Kurşun kalem o kadar süper ki onları başka birçok amaç için kullanmanız da gayet mümkün. Aşağıda kurşun kalemin farklı amaçlarla nasıl kullanılabileceğini görebilirsiniz: kursun-kalemi-farkli-amacla-kullanma (1)Kurşun kalemle saçlarınıza hızlıca bir topuz yapabilirsiniz. Saçlarınızı toplamanız ve kalemi uygun noktadan geçirmeniz yeterli. Kurşun kalemle topuz yapmak sizi ayrıca çok çalışkan da gösterir. Ayın elemanı falan olabilirsiniz.

kursun-kalemi-farkli-amacla-kullanma (1)Küçük bir çocuğunuz varsa evinizin duvarlarında boyama kalemleri ve pastel boyalarla yapılmış sanat eserleri bulabilirsiniz. Bunları silmek zahmetli bir uğraştır. Ama bir silgili kurşun kaleminiz varsa bu resimleri saniyeler içinde silebilirsiniz. Bize sorarsanız silmeyin, kalsın hatıra olur.

kursun-kalemi-farkli-amacla-kullanma (2)Maniküre gitmeye fırsat bulamadınız mı? Bir silgili kurşun kalem bulun. Bunun silgisiyle tırnak etlerinizi nazikçe geri ittirin. Bu hem kolay hem de canınızı yakmayacak bir manikür yöntemi.

kursun-kalemi-farkli-amacla-kullanma (3)Saksıdaki bitkilerinizin toprağını havalandırmak için kurşun kalem kullanabilirsiniz. Ayrıca kurşun kalemi bitkilerinize destek olması için toprağa saplayabilir ve zayıf bitkinin boynunu bükmesini engellemek için kullanabilirsiniz.

kursun-kalemi-farkli-amacla-kullanma (4)Kurşun kalemle yapraklar, otlar ve bozuk paralar gibi kabarık yüzeylerin kopyasını çıkarabilirsiniz. Bunun için kopyalayacağınız nesneyi temiz bir kağıdın altına koyun. Sonra kurşun kalemin ucu kağıda paralel olacak şekilde nesnenin üzerinde gezdirin.

kursun-kalemi-farkli-amacla-kullanma (5)Acil durumlarda baget olarak kurşun kalem kullanabilirsiniz. Hem ucuz hem de silgileri sayesinde çok ses çıkarmayan bir çift bagetiniz olur. 

kursun-kalemi-farkli-amacla-kullanma (6)Boya, diş macunu vs. tüp ambalajlardaki ürünleri son damlasına sıkmak için kurşun kalem resimdeki gibi kullanılabilir.

kursun-kalemi-farkli-amacla-kullanma (7)Ortalıkta elinize ayağınıza dolanan iğneleri biraraya toplamak için silgili bir kurşun kalem gibisi yoktur.

kursun-kalemi-farkli-amacla-kullanma (8)Lanet olası etiket artıklarından herkes çok çekmiştir. Bunları çıkarmanın en kolay yolu kurşun kalem silgisini etiket artığının üzerinde fıtıfıtı yapmaktır.

Bildiğiniz başka kullanımlar varsa yazın bize.

Önceki yazı

Umumi tuvaletlerde en temiz tuvalet nasıl bulunur?

Sonraki yazı

Dünyanın en şirin araştırma üssü

1 Yorum

  1. tipobaha
    09 Ağustos 2015 at 17:50 — Cevapla

    sigara sararken de oldukça yardımcı bir araç..

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir