SağlıkStil ve Güzellik

Koltukaltı kokusuna karşı karbonat

Koltukaltı kokusu hem sahibi için hem de koltukaltı kokusuna maruz kalanlar için gerçek bir kabus. Koltukaltı kokusunun nedeni aslında bu bölgenin yapısına bağlı. Koltukaltında ter bezleri ve kıl kökleri yoğun şekilde bulunur. Koltukaltının sürekli terlemesi, kıllar ve bu bölgenin fizyolojik yapısı bakterilerin üremesi için çok uygundur. Koku aslında koltukaltınızda yaşayan bakterilerden kaynaklanır.

koltukaltı-kokusu-cozumu

Koltukaltı kokusundan kurtulmanın basit yolları var. Terleme önleyiciler koltukaltı kokusunu ortadan kaldırmak için çoğu zaman yeterince etkili olur. Ama bazı kişilerde terleme önleyici ürünler de işe yaramayabiliyor.

Önlenemeyen koltukaltı kokusuna karşı en etkili ve daha doğal çözümlerden biri karbonat kullanmak. Ne yaparsanız yapın koltukaltı kokusundan kurtulmanız mümkün olmuyorsa duş aldıktan sonra koltukaltlarınıza biraz karbonat sürün. Karbonatı koltukaltınıza elinizle ya da bir fırça ya da süngerle uygulayabilirsiniz. Göreceksiniz terlemeyi tamamen yok etmese bile karbonat koltukaltı kokusunu ortadan kaldıracak.

Karbonatı düzenli kullanırsanız ter kokusu ile ilgili sıkıntınız tekrarlamayacak. Bu arada terleme ve koku ile birlikte koltukaltı kararması sorunu varsa karbonat bunu da ortadan kaldıracaktır.

Önceki yazı

İş hayatında asla yapmamanız gereken 8 kusurlu hareket

Sonraki yazı

Porno filmler ve gerçek seks arasındaki farklar

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir