Cinyus Facts

Kızıl saçlılar hakkında 11 şaşırtıcı gerçek

Kızıl saçlı insanlar tarihin başlangıcından bu yana iyi ya da kötü, diğer insanların dikkatini çekiyor. Kızıllar çekicilikleri kadar diğer insanlardan ayrılan yönleriyle de dikkat çekiyor. İşte kızıl saçlı kadınlar ve erkekler hakkında birkaç şaşırtıcı bilgi:

kizilsacli-kadinlar-redheads-karen-gillan1. Kızıl saçlıların acı eşiği diğer insanlara göre daha yüksek.
kizilsacli-kadinlar-redheads (1)2. Kızıl saçlıların ameliyat için uyutulması diğer insanlara göre daha fazla dozda anestezik gerektiriyor.
kizilsacli-kadinlar-redheads (2)3. En çok kızıl İskoçya’da yaşıyor ve en çok kızıl bebek İskoçya’da doğuyor.
kizilsacli-kadinlar-redheads-karen-gillan4. Kızıl saçlı kadınlar birçok eski kültürde cadılıkla ve bilumum doğaüstü kötülükle suçlanıyordu.
kizilsacli-kadinlar-redheads (11)5. Kızıl saç ve mavi göz dünyada en az görülen saç-göz rengi kombinasyonlarından biridir.
kizilsacli-kadinlar-redheads (6)6. Kızıl saçlar diğer saçlara göre daha kalın.
kizilsacli-kadinlar-redheads (3)7. Kızıl saçlılar sıcaklık değişikliklerini saptamakta diğer insanlara göre daha iyidir.
kizilsacli-kadinlar-redheads (9)8. Ailenizde bildiğiniz kızıl saçlı olmasa bile çok daha eski atalarınızdan miras kızıl saç genleri taşıyor olabilirsiniz. Bu gen çocuklarınızın ya da torunlarınızın kızıl olmasını sağlayabilir.
Redhead sensuality9. Kızıl saçlıların vücudu D vitamini sentezlemede daha verimlidir.
kizilsacli-kadinlar-redheads (12)10. Aslında kızıl saçlılar sandığımızdan çok daha nadirdir. Dünya nüfusunun sadece yüzde 1 ya da ikisinin kızıl saça sahip olduğu tahmin ediliyor.
kizilsacli-kadinlar-redheads (10)
11. Kızıl saçlar renk pigmentlerini diğer saç renklerine göre çok daha uzun süre korur. Yani kızıl saçlar çok daha nadir ve geç beyazlar.

Önceki yazı

iPhone'da oyun oynarken çıkan reklamları kapatmak için ne yapılabilir?

Sonraki yazı

Sinemanın 10 İtici Çocuk Karakteri

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir