Sağlık

Kilo vermek için neler yapmak gerekir?

Kilo vermek için karışık bir diyete ihtiyacınız yok. Kilo vermek sandığınızdan çok daha kolay; tek yapmanız gereken vücudunuza giren kalorinin, harcadığınız kaloriden az olmasını sağlamak. Kilo vermek yalnızca kalori sayısıyla alakalıdır, kalorileri nereden aldığınızla değil. Karbonhidrat ya da proteinli yiyecekler tüketebilirsiniz, ama vücudunuzun sağlıklı kalması için karbonhidrat ve proteinin dengede olması gerekir.

Yağ hücreleri vücudunuzda oluştuktan sonra onlardan kurtulmak imkansızdır, bu hücreler sadece genişler ya da küçülür. Bu yüzden obez insanların kilo vermeleri daha zordur.

450 gram yağ 3600 kaloriye eşittir. 1 buçuk kilometre yürümek yaklaşık 100 kalori yaktırır, yani 1 Big Mac’i yakmak için yaklaşık 9 kilometre yürümelisiniz.

Diyet, egzersizden daha etkilidir. Ama ikisi birlikte uygulandığında daha iyi bir sonuç verir.

Sanıldığının aksine kahvaltı günün en önemli öğünü değildir. Kahvaltı, günlük yeme kapasitenizi genişletebilir. Kahvaltıya bir kere başladığınızda kendinizi durduramazsınız. Akşam yemeğinde fazla yemek kötü değildir. Önemli olan kalorilerdir, onların ne zaman aldığınız değil.

Önceki yazı

Fotoğrafçı Tom Blachford'un gözünden Havana

Sonraki yazı

En ölümsüz canlılar

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir