Teknoloji ve Bilgisayar

iPhone’da numara engelleme

iPhone’da istenmeyen numaraları engellemek için herhangi ek bir uygulamaya gerek yok. iPhone’da numara engelleme için yapılması gerekenler şöyle:
iphoneda-numara-engellemeEğer engellemek istediğiniz numara kişilerinizde kayıtlı ise önce kişi listesinde onu bulun ve yanındaki “i” işaretine dokunun. Açılan menüde, en aşağıdaki “Bu Arayanı Engelle” sekmesine dokunun. “Kişiyi Engelle” ya da “Vazgeç” seçenekleri çıkacak. Kişiyi Engelle seçeneğine dokunursanuz o kişi artık sizi arayamaz, mesaj (SMS) atamaz ya da FaceTime üzerinden çağrı yapamaz.

Engellemek istediğiniz numara Kişilerde kayıtlı değilse Son Aramalar’a girin. Burada numarasının yanındaki “i” harfine dokunun. Sonra açılan bölümde en aşağıdaki Bu Arayanı Engelle sekmesine dokunun. Bu kadar.

Peki, engellediğiniz kişi sizi aradığında ne olacak? Engelenen kişi sizi aradığında telefonunuz çalıyormuş gibi duyacak.Herhangi bir meşgul tonu almayacak. Siz ise onun aradığını görmeyecek ya da bilmeyeceksiniz. Mesajları da size ulaşmadan bloke edilecek.

Önceki yazı

Phil Dunphy'den hayat dersleri: Phil's-osophy

Sonraki yazı

Dünyanın en tuhaf deniz salyangozu

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir