Teknoloji ve Bilgisayar

iPhone’a müzik nasıl yüklenir?

iPhone’a müzik yüklemek için birkaç yol var. Bunlardan biri girip iTunes’dan parasını vererek istediğiniz albümü satın almak. iPhone’a müzik indirmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri bu. Daha önceden sahip olduğunuz müzikleri iPhone’a yüklemek içinse bilgisayarınıza iTunes’u kurmanız ve müzikleri iTunes üzerinden iPhone’a yüklemeniz gerekir.
iphone-muzik-yuklemeİşte iTunes’dan iPhone’a müzik yüklemek için adım adım yapmanız gerekenler:

– iTunes’u indirip kurun.
– Şimdi USB kablo ile iPhone’u bilgisayara bağlayın ve karşınıza çıkan uyarıları takip ederek iTunes ile iPhone’u eşzamanlayın. İşlem tamamlandığında iPhone iTunes üzerinde görülmeye başlayacaktır.
– Şimdi bilgisayarınızdaki müzikleri iTunes arşivine eklemeniz gerekir. Müzik dosyalarınızı eklemek için iTunes’un sol üst köşesindeki “Dosya”yı tıklayın.
– Buradan istediğiniz müzik dosyalarını tek tek ya da klasör halinde seçin ve arşive ekleyin.
– iTunes bunları “Müzikler” sekmesi altında sıralar. Şimdi bunları seçin ve tutup iPhone’un üzerine sürükleyin.

Bu kadar. iPhone’a yüklediğiniz müzikleri Müzik altında sanatçılara, albümlere veya türlere göre sıralanmış olarak bulabilirsiniz.
itools-ile-muzik-yuklemeBaşka bir yöntem de iTools adlı küçk bir program kullanmak. iTools temel olarak iTunes’un basitleştirilmiş bir versiyonu olarak nitelenebilir. iTools’u kullanmak için bilgisayarınızda iTunes’un da kurulu olması gerekir. iTools ile iPhone’a müzik yüklemek için istediğiniz dosya ya da klasörleri tutup programın müzik sekmesi altına atmanız yeterli.

Şunu da belirtelim iTools bir Apple yazılımı değil.

Önceki yazı

iPhone'da görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Sonraki yazı

Pazartesinin neden lanet bir gün olduğu hakkında bilgiler

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir