GenelTeknoloji ve Bilgisayar

iPhone ile yasaklı sitelere nasıl girilir?

Türkiye’de internet yasakları maalesef son derece kapsamlı bir şekilde uygulanıyor. Twitter gibi dev sosyal ağlardan, YouTube’a, porno sitelerden bilim veya siyasetle ilgili binlerce site şu an bir şekilde yasaklanmış durumda.
iphone-ile-yasakli-sitelere-giris
Bilgisayardan DNS değiştirerek ya da VPN eklentileri kullanarak yasaklı sitelere girmek mümkün. Android cihazlarda da birtakım ayarlar, ikincil uygulamalar ya da özel tarayıcılarla yasaklı sitelere giriş yapmak mümkün.

Aynı şekilde iPhone ya da diğer iOS cihazlarından yasaklı sitelere girmek için bir VPN uygulaması kullanmanız gerekiyor. VPN uygulamaları internet erişimini farklı ülkelerin internet altyapıları üzerinden dolaştırarak yasakları aşmanızı sağlıyor. iOS için geliştirilen en verimli VPN uygulamalarından bazıları Onavo Extend ya da Onavo Protect veya Hotspot Shield iOS uygulamalar.

iPhone’dan 3G üzerinden ya da Wi-Fi üzerinden yasaklı sitelere girmek için Onavo Protect’i AppStore’dan indirin. Kurulum işlemlerini yaptıktan sonra Ayarlar menüsüne girin. Burada VPN sekmesinin oluştuğunu göreceksiniz. Artık yasaklı sitelere gireceğiniz zaman VPN sekmesindeki butonu açık konuma getirin. İşiniz bittiğinde de kapatabilirsiniz.

iPhone ile 3G’den yasaklı sitelere girmek için kullandığınız VPN kullanımı yöntemi cihazınızın şarjının daha çabuk bitmesine neden olabilir. Ancak internet kotası açısından kayda değer bir değişiklik yaratmaz.

Önceki yazı

iPhone'dan bilgisayara fotoğraf atma yolları

Sonraki yazı

Mobil cihazlar için en iyi not alma uygulamaları

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir