Teknoloji ve Bilgisayar

iPhone’un gizli özellikleri

iPhone ya da iOS kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak için bilmesi gereken bazı ipuçları… Bunları öğrenerek iPhone’u çok daha kolay ve hızlı kullanabilirsiniz. İşte iPhone kullanmanın ipuçları ve iPhone’un gizli özellikleri:

iphone

1. iPhone’de herhangi bir sayfanın sonundan tekrar en üste çıkmak için sayısız kez ekranı kaydırmanıza gerek yok. Herhangi bir internet sayfası, e-posta ya da menüde sayfanın en başına çıkmak için iPhone’un ekranın en üst kısmına yani “status bar”a bir kez dokunmanız yeterli.
iphone-tap
2. iPhone’de gelen ve giden SMS’lerin tarih ve saatini görmek için ekranı sola kaydırın.

3. iPhone’de mesaj yazarken cümle sonuna nokta koymak için boşluk (space) tuşuna iki kez basmanız yeterli.
iphone-cift-bosluk-nokta
4. iPhone’da gelen bir mesaj ya da posta ya da bir web sayfasında gördüğünüz kelimenin ne anlama geldiğini öğrenmek için şunları yapın: Kelimeyi seçin. Üstte kopyala ve daha fazlası sekmesi çıkacaktır. En sağdaki oka dokunun ve buradaki “Tanımla”yı tıklayın. iPhone size o kelimenin anlamını bulacaktır.
iphone-kelime-tanimla
5. iPhone’da yazı yazarken yazdığınız metni, bold, italik veya altı çizili olarak istediğiniz gibi formatlayabilirsiniz.
iphoneda-bold-italik-alti-cizili6. Zamanınız azsa iPhone’un daha hızlı şarj olması için cihazı şarja taktığınızda uçak moduna alın. Bu şekilde iPhone en az yüzde 50 daha hızlı şarj olur.

7. iPhone içinde ya da internette arama yapmak için ekranı yukarıdan aşağı çekin. Açılan arama kutusuna ne aradığınızı yazın. Hemen aşağıda sonuçlar çıkacaktır.
iphone-arama
8. iPhone mesajlarınızı, herhangi bir web sayfasını ya da e-postalarınızı seslendirebilir. iPhone’da yazı seslendirme için seslendirmek istediğiniz yazıyı seçin. Sonra üstte açılan “Seslendir”e tıklayın.
iphone-metin-seslendirme9. iPhone’un yazı boyutlarını büyütmek mümkün. Bunun için Ayarlar’dan Erişilebilirlik menüsüne girin. Buradaki “Büyük Metin” sekmesine dokunun. Burada çıkan çubuğu kullanarak metni büyütebilir ya da küçültebilirsiniz.
iphone-metin-büyütme
10. iPhone’daki tüm yazıları kalın yani bold yapmanız da mümkün. Bunun için Ayarlar’dan Erişilebilirlik menüsüne girin. “Kalın Metin” butonunu açın. Artık iPhone’daki bütün yazılar kalın hale gelecek.

11. iPhone’da ekran resmi almak için Home tuşuna basın ve basılı tutun. Aynı anda üstteki kilit tuşuna basın. Deklanşör sesi çıkınca işlem tamamdır. Aldığınız ekran görüntüsünü “Fotoğraflar” bölümünde bulabilirsiniz.

12. Çektiğiniz bir resmi kolayca kırpmak için resmi büyütüp istediğiniz noktaya odaklandıktan sonra ekran resmi alın.

Önceki yazı

Vampirler nasıl ortaya çıktı?

Sonraki yazı

Havuçlu tarçınlı kek tarifi

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir