Evcil Hayvanlar

İnternetin en ünlü kedileri

Kediler her zaman hayatımızın içindeydi ama hiçbir zaman bugünkü kadar ünlü olmadılar. Son 5-10 yılda birçok kedi değişik tipleri ve huylarıyla internetin en popüler objeleri oldu. Artık film yıldızları gibi tanıyoruz onları. Onları sizin için biraraya getirdik. Tanımadığınız varsa takibe alın.

Lil Bub
Lil Bub, sürekli dışarıda olan dili ve bu nedenle kazandığı şapşal ifade ile dünyanın kalbine taht kurdu. Kedilere özgi bir tür cücelik sendromu olan Lil Bub’ın bir talk şovu ve maceralarını konu alan Lil Bub and Friendz adlı ödüllü filmi de vardır.
lil-bubGrumpy Cat ya da Tartar Sos
Gerçek adı Tartar Sos olan Grumpy Cat ya da memnuniyetsiz, mutsuz kedi, bir kedinin ulaşabileceği en büyük şöhrete ulaştı. Genetik birtakım fiziksel bozuklukları olan Grumpy Cat’in bir internet memesine dönüşmesinde tuhaf, mutsuz ve aksi olmasına rağmen tatlı yüz ifadesi büyük rol oynuyor. Bacaklarındaki sorun nedeniyle çok hareketli olmayan Grumpy Cat gününü yatıp mutsuz olarak geçiriyor. Bunun dışında dizilere ve filmlere konuk oluyor, kitap yayınlıyor ve sahibine para kazandırıyor.
grumpy-cat-2

grumpy-cat-Maru – Kutuların Efendisi
Kedilerin kutu takıntısı olduğunu hemen her kedi sahibi bilir. Ama bu tutku Maru’da top yapmış durumda. Tombik yapısı, sevimli suratı ve “kutu görürsem girerim hacı” mottosu ile dünyanın en ünlü kedilerinden biri oldu. Videoları milyonlar izleniyor. Japonya’da yaşıyor. Huzurlu ve mutlu bir hayatı var. Sahii onu pek ev dışına çıkarıp rahatın bozmuyor, yormuyor.
maru-kutularin-efendisi-3

maru-kutularin-efendisi-2

maru-kutularin-efendisi-Colonel Meow ya da Albay Miyav (R.I.P)
Sosyal ağların en favori kedilerinden biriydi. Birkaç yıl önce hakkın rahmetine kavuşan Colonel Meow, hiç kesilmeyen 23 cm uzunluğundaki tüyleri ile dünyanın en uzun tüylü kedisi rekorunu kırmış ve kitaba girmişti. Onu üne kavuşturan uzun tüylerinin yanı sıra sinirli ifadesiydi. Toprağı bol olsun.

colonel-meow-dunyanın en uzun-tuylu-kedisi3

colonel-meow-dunyanın en uzun-tuylu-kedisi-2

colonel-meow-dunyanın en uzun-tuylu-kedisiSnoopy the Cat ya da Kedi Snoopy
Çin’in ve de dünyanın en ünlü kedilerinden biri Snoopy the Cat. Egzotik shorthair ırkı olan Snoopy’nin tuhaf ve sevimli yüzü, fındık burnu onu milyonlarca insanın sevgili yaptı. Alın yiyin bunu. Şeker gibi kedi.

dunyanın-en-tatli-kedisi-snoopy-2

dunyanın-en-tatli-kedisi-snoopy

İnternetin en sinirli kedisi Garfi
Son zamanların en popüler kedilerinden olan Garfi, bir şeylere çok kızgın ama bunun onu çok daha tatlı yaptığını bilmiyor. Garfi, uzun tüyleri ve kızgın suratıyla tam mıncırmalık. Gerçi çok tırmalar bu! Garfi’yi sevmek için bir neden daha var. Garfi hemşerimiz. Türkiye’de yaşıyor. Belki bu yüzden kızgındır. Sürekli kızılacak bir şeyler oluyor nasılsa.
garfi-kizgin-kedi3

garfi-kizgin-kedi2

garfi-kizgin-kedi

Shironeko Tembel Kedi
Dünyanın en tembel kedisi ile tanışın. Kendisi olur olmaz yerlerde uyuklamaya bayılıyor. Tamam kediler çok uyur ama bu hep uyuyor.
shironeko-tembel-kedi

shironeko-mutlu-kedi3

shironeko-mutlu-kedi2Fukumaru
Fukumaru ve Misao aslında. Misao Fukumaru’nun büyükannesi olmuş artık. Sahibi nereye Fukumaru da oraya. Böyle sevgi, böyle yoldaşlık herkese nasip olmaz. 13 yıldan fazla süredir birlikte olan ikili neredeyse hayatın her anında birlikteler. ŞAhane dostlukları kitap da olmuş. Bulursanız okuyun.

fukumaru-kedi-dostcanlisi2

fukumaru-kedi-dostcanlisiHipster kedi Hamilton
Hulusi Kentmen tarzı bıyığı ve şaşkın bakışları ile tam bir hipster.

hipster-kedi-hamilton2

hipster-kedi-hamilton

Honey Bee ya da Balarısı
Honey Bee ne yazık ki iki gözünü de kaybetmiş ama harika bir ortak bulmuş kendine. Sahibi bu kör yavrucağızı gittiği doğa yürüyüşlerine ve tırmanışlara götürüyor, bisikletle dağları bayırları aşırtıyor. Çok tatlı değil mi?

honey-bee-gezgin-kor-kedi

Önceki yazı

Türklerin en favori hitap kelimeleri

Sonraki yazı

Friends hakkında muhtemelen bilmediğiniz birkaç bilgi

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir