Ev ve Bahçe

Hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler

Evde kedi ya da köpek besleyenler için hayat kurtaran bir öneri. Halınızdaki kedi ya da köpek tüylerini toplamak için cam silicilerden yararlanabilirsiniz. Silicinin lastik kenarı halıdaki neredeyse bütün tüyleri kolayca toplayacaktır.

cam-silecegi-ile-tuy-toplama

Cam silmek için gazete kağıdı kullanmanın en iyi çözüm olduğunu düşünüyorsanız biraz yanılıyorsunuz. Kağıt havlular cam silerken gazete kağıdından çok daha iyi sonuç verir.

cam-silme

Ahşap yer döşemesindeki çizikleri gidermek için ceviz kullanabilirsiniz. Ceviz içini alın ve parkedeki çiziklerin üzerinde gezdirerek yedirin. Sonra hafifçe silin.

parkedeki-cizikleri-giderme

Kararan gümüş eşyaları parlatmak için diş macunu kullanabilirsiniz. Diş macununu bir kağıt havluya sürün. Sonra bununla gümüşleri ovun. Gümüş üzerindeki leke ve kararma yok olacaktır.

dis-macunu-ile-gumus-parlatma

Bir daha hiç açılmayacakmış gibi birbirine dolanan ince zincir ve benzer takılarınızı üzerlerine bir miktar bebe yağı dökerek kolayca çözebilirsiniz.

bebe-yagi-ile-taki-temizleme

Çelik mutfak evyenizi temizlemek ve parlatmak için limon harika bir çözümdür. Limon içindeki maddeler çeliğin temizlenmesini parlamasını sağlar. Limonu ikiye bölün. Sonra limonla evyeyi güzelce ovun ve durulayın. Limon cam yüzeyleri parlatmak için de idealdir. Hoş kokusu da çabası.

limonla-celik-temizleme

Gömleklerinizin ya da diğer giysilerinizin düğmelerinin kopup düşmemesi için şeffaf tırnak çilası kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Şeffaf tırnak cilasını alın ve düğmenin üzerine bir miktar sürün. Şeffaf tırnak cilasını çorabınızdaki kaçığın daha da büyümesini önlemek için de kullanabilirsiniz. Cilayı alan ve çoraptaki kaçığın üzerine sürün. Bu kadar.

dugme-saglamlastırma

Önceki yazı

Rakamlar ve rekorlarla penis

Sonraki yazı

Nasıl hamile kalınır?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir