Gündem ve Magazin

Hayatını kaybeden Youtuber’lar

Bu yazıda yakın zamanda hayatını kaybeden popüler Youtuber’ları derledik.

1- Meesha TV

Bu ABD’li genç kadının “Meesha TV” diye bir moda ve güzellik kanalı vardı. Maalesef 2014 yılında eski erkek arkadaşının gerçekleştirdiği bir saldırıda hayatını kaybetti. Ailesi hala onu adına Youtube kanalında video yayınlamaya devam ettiriyor.

1

 

2- Greg Plitt

Buysa ABD’li Greg Plitt. Vücut geliştirici ve oyuncuydu. Youtube’da vücut geliştirmeyle ilgili bir kanalı vardı. Ayrıca iyi bir motivasyon konuşmacısıydı. Bir sürü genç insan onun sayesinde vücut geliştirmeye başladı. Greg Plitt, bir video çekimi sırasında dengesini kaybedip tren raylarına düştü. O sırada gelen bir trenin çarpması sonucu ağır yaralandı ve maalesef kurtarılamadı.

2

 

3- Talia Joy Castellano

Bu kızın adı Talia Joy Castellano. Küçük yaşta lösemiye yakalanmıştı. Buna rağmen hayattan vazgeçmedi. Bir güzellik kanalı açtı. Kısa sürede binlerce abonesi oldu. Ancak henüz 13 yaşındayken amansız hastalığı nedeniyle aramızdan ayrıldı.

3

 

4- Jew Vario

Bu da son videosunu 4 yıl önce ekleyen Justin Carmichael. Jew Vario adıyla kanalında oyun ve eğlence videoları çekiyordu. Binlerce takipçisi vardı. Bir gün evinde kazayla kendini vurdu. Hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamadı ve ne yazık ki hayata veda etti.

4

 

5- YoteSlaya

YoteSlaya adıyla video yayınlayan Brian Rickard da aramızdan erken ayrılan Youtuber’lardan biri. Yaklaşık 1 milyon abonesi vardı. 2012 yılında bir silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Yayınladığı son video 2 buçuk milyon kez izlenmişti.

5

 

6- Edd Gould

Buysa Edd Gould. Eddsworld adında bir kanalı vardı. Kendi çizip canlandırdığı ve seslendirdiği çizgi karakterlerin hikayelerini konu alan videolar yayınlıyordu. Çok yetenekli bir sanatçı ve yazardı. Kanalı halen yayında. Ancak 2006’da yakalandığı bir tür kanser yüzünden 2012 yılında hayata veda etti. Edd’in şu an bile 1 nokta 2 milyon abonesi var ve videoları hala milyonlarca kez izleniyor.

6

 

7- Will Norton

Bu çocuğun adı Will Norton. WilldaBeast adlı kanalında eğlence ve macera videoları çekiyordu. Yaşadığı ABD’nin Missiori eyaletinde meydana gelen bir tayfunda babasıyla birlikte hayatını kaybetti. Kapıldıkları hortum onu onlarca kilometre uzağa sürüklemişti. Ölü bedeni haftalarca sonra bulunabildi.

7

 

8- Clara Teyze

Videoları milyonlar izlenen bu yaşlı Youtuber ile devam ediyoruz. 1930’larda yaşanan gelmiş geçmiş en kötü ekonomik krizi görmüştü. Bu yıllarda fakir ailelerin mutfaklarında pişen yemeklerle ilgili bir kanalı vardı. Burada torunlarının çocuklarıyla birlikte çektiği yemek tarifi videolarını yayınlıyordu. 98 yaşında geldiğinde vücudu artık daha fazla dayanamadı ve hayatını kaybetti. Videoları halen çok popüler.

8

 

9- Altın Elbiseli Adam

Birkaç hafta önce aramızdan ayrılan Altın Elbiseli Adam lakabıyla tanıdığımız Barkın Bayoğlu. Gerçek bir motosiklet tutkunuydu. Motosiklet dergilerinde yazarlık ve yöneticilik yaptı. Türkiye’nin televizyonlarda yayınlanan ilk motosiklet programlarına imza attı. Motosikletle ilgili Youtube kanalının binlerce abonesi vardı. Burada güvenli sürüş ve motosikletle ilgili teknik bilgiler verdiği videolar yayınlıyordu. Türkiye’ye motosikleti sevdiren Barkın Bayoğlu, birkaç hafta önce motosikletiyle geçirdiği bir kazada erkenden hayata veda etti.

9

Önceki yazı

Sanat tarihinin en önemli öpüşmeleri

Sonraki yazı

Nasıl çekildiğine inanamayacağınız fotoğraflar

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir