Gündem ve Magazin

Mesaj doğru, yer seçimi aptalca!

Greenpeace dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışan aktivistlerden oluşan son derece faal bir örgüt. Dünyanın hemen her yerinde üyeleri var. Dağ, tepe okyanus demeden dünyanın yıkımını durdurmak için eylemler yapıyorlar.
nazca lines greenpeaceAncak son yaptıkları eylem biraz tuhaf ve hatta aptalca. Bir grup Greenpeace üyesi, dünyaya çarpıcı bir mesaj vermek istemiş. Ama bunun için pek doğru bir seçmemiş. Bir grup Greenpeace üyesi aşağıdaki fotoğrafta da görüleceği üzere mesajlarını iletmek için Peru’daki antik Nazca Çizgileri’ni kullanmış.
_79637601_3ece6194-9070-41ae-93d0-648572e3e46bGreenpeaceçiler dünya kültür mirasının en önemli parçalarından olan 1500 yıllık Nazca Çizgileri’nin hemen yanındaki bir alana dev bir yazı yazmış. Mesaj aslında BM’nin Peru’nun başkenti Lima’da yapılan iklim zirvesine katılacak yöneticilere. Ancak bunun için çizgilerin bulunduğu alanı kullanmak ve bunu yaparken bu eşsiz şeye zarar vermek pek mantıklı görünmüyor. Perulu yetkililer yere yazılan mesajın bu antik esere ciddi ve kalıcı hasar verdiğini söylüyor.
Peru Climate Change ConferenceGreenpeace’in Facebook hesabından bu vandalistçe değerlendirebilecek olayla ilgili bir özür mesajı yayınlandı. Yayınlandı ama çok geç tabi.nazca

Önceki yazı

2014'ün En İyi Yabancı Dizileri

Sonraki yazı

Unutulmaması gereken en iyi saz ve söz ustaları

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir