Hobi ve Elişi

Nasıl çekildiğine inanamayacağınız fotoğraflar

Fotoğrafçılar bazen ellerindeki kısıtlı imkanlarla harika işler ortaya çıkarabiliyor. Bu yazıda bu durumun en çarpıcı örneklerini derledik. Aralarında yolda buldukları su birikintisini okyanusa gibi gösterebileni bile var.

1*3

Sisli bir ormanda çekilmiş gibi görünen bir fotoğrafla başlıyoruz. Aslında sisi bir adam ağzı ile yapıyor.

fotoğraf hilesi

Buysa doğada, şehrin dışında algısı yaratan bir yerde, yeşilliklerin arasında gülümseyen bir kız. Bu fotoğraf gerçekte yol kenarındaki otların içinde çekilmiş.

fotoğraf hileleri

Bu romantik fotoğrafın kamera arkası sizi kesin gülümsetecek. Fotoğrafçı bir adamın sırtına çıkmış. Fotoğraflara beraber bakınca daha da komik oluyor.

4*3

Son derece estetik görünen bir düğün fotoğrafı ile devam ediyoruz. Yağmur damlaları aslında bir adamın ağzından püskürttüğü sularla yapılmış. Ortaya çıkan sonuç gerçekten etkileyici.

5*3

Bu fotoğrafın nasıl çekildiği de gayet komik. Gördüğünüz gibi gelinimiz sisli bir nehrin kenarında oturuyor. Oysaki nehir sandığımız şey toprak bir yol. Sis de yoldan geçen bir kamyonun kaldırdığı toz bulutu.

6*3

Bu fotoğrafı instagram’da görseniz plajda çekildiğini düşünürsünüz. Halbuki inşaattaki kum yığınında çekilmiş. Sonuç hem yaratıcı hem de komik.

7*3

Şu an ekranda yeni pişmiş, dumanı hala tüten bir karides görüyorsunuz. Aslında kamera arkasında durum öyle değil. Duman çıksın diye küçük bir buhar makinesi kullanmışlar.

8*3

Bu fotoğrafa bakınca Paris’te, Eyfel Kulesi’nin önünde çekildiğini düşünüyorsunuz. Oysa gerçekte bu Eyfel kulesi fotoğrafının önünde çekilmiş. Yan yan koyduğumuzda fotoğrafçının yaratıcılığını daha iyi görüyorsunuz.

9*3

Bu gerçeküstü fotoğraf karesinin kamera arkasına çok güleceksiniz. Adam bunu evinin salonunda, bir leğenle çekmiş. Sonrasında Photoshop yardımı ile son halini vermiş.

10*3

Bu araba kumsalda, hatta kısmen denizin içinde hızla ilerliyormuş gibi görünüyor. Oysa bu oyuncak bir araba ve ortada kumsal da yok. Bunları yan yana koyunca aradaki fark daha iyi ortaya çıkıyor.

11*3

Bu da benzer bir teknikle çekilmiş etkileyici bir fotoğraf karesi. Oyuncak araba bu kez bir resmin içine yerleştirilmiş. Bu yaratıcılığı gerçekten de kutlamak lazım.

12*3

Bu fotoğraf ilk bakışta bir çiçek bahçesinde çekilmiş gibi duruyor. Oysaki çekim bu ortamda yapılmış. Bu aslında herkesin yapabileceği türden bir çekim hilesi.

13*3

Buysa albümün en başına konacak türden bir düğün fotoğrafı. Çiftimiz gerçekte evlerinin oturma odasındalar. Photoshop ve yaratıcılık birleşince ortaya bu muhteşem kare çıkmış.

14*3

Bu da bir diğer basit ama yaratıcı çekim tekniği. Aslında bir çalının dibinde çekilmiş. Ortaya çıkan sonuç hiç fena değil.

15*3

Yer çekimine meydan okuyan bir pozla devam ediyoruz. Kamera arkasındaki durum ise bu şekilde. Phoshop’un desteğiyle ortaya rüya gibi bir kare çıkmış.

16*3

Bu da son derece estetik bir fotoğraf. Kamera arkasında ise durum bu şekilde. Siz de böyle küçük hilelerle muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

 

 

Önceki yazı

Hayatını kaybeden Youtuber'lar

Sonraki yazı

En çılgın Japon televizyon yarışmaları

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir