Aile ve ÇocukBilim ve Doğa

Ergenlerin beynini kemiren sorulara az bilimsel yanıtlar

Ergenlikte vücudunuzun şeklinden, sesinize, cilt yapınızdan karakterinize her şey değişir. Durum öyle bir alabilir ki insan kendinden korkar hale gelebilir.
hulkDelice mastürbasyon yapmak, tüm yüzün sivilcelerle kaplanması, kimse beni anlamıyor tripleri, anne babadan hoşlaşmamaya başlamalar falan hep ergenlikte olur. Şimdi size ergenlikte yaşadığınız bazı durumların normal mi anormal mi olduğunu izah etmeye çalışayım:

Sürekli fantezi kuruyorum normal mi?
Yani karşı cinsi düşünerek hatta bence bazılarımız için hemcinslerinizi düşünerek, türlü fantazilere dalmanız, normal, Japon aşırılıklarını hariç tutuyorum. Çünkü damarlarınızda kandan çok hormon var.

Her gün mastürbasyon yapıyorum, normal mi?
Ben Haydar Dümen değilim ama ergenlikte her gün, hatta her gün birkaç seans bunu yapmanın normal olduğunu söyleyebilirim. Kimseye afişe olmadıktan sonra bunda utanacak, kafaya takılacak vicdan yapacak bir şey yok. Dininize bağlıysanız abdestinizi de alın kafanız rahat olsun.

Mastürbasyon yapıyorum ama bir şey olmuyor, yani?
Sanırım anladım. Çok erken başladıysanız küçük yumurtalarınız büyüyüp işlevsel hale gelene kadar bir şey beklemeyin. Belli bir zamandan sonra beklediğiniz sonucu eminim göreceksiniz.

Boyum daha uzayacak mı?
17-18 olduysan artık daha fazla uzamayacağını, uzadığın kadarıyla mutlu olman gerektiğini söyleyebilirim.

Boyu daha büyüyecek mi?
Bir önceki soruyla yanıtı aynı bu sorunun.

Sivilceler mastürbasyon yaptığım için mi oluyor?
Hayır, muhtemelen cilt yapın buna yatkın, hormonların artmasıyla daha yatkın hale geliyor, üzerine kolaydı cipsti abartınca sivilceler coşuyor. Bir de stres tabi. Stres de sivilce yapıyor. Biraz rahatlayın. Genç adamsınız siz ya!

Annem babam beni sevmiyor, çok yalnızım…
Değilsin. Kendini tribe sokma. Annen baban seni hala seviyor. Ne kadar ergen olsan evlatsın işte!

Annemden babamdan nefret ediyorum…
Taş olursun öyle deme. Olur bu tür çatışmalar, birkaç yıla geçer. Üzme ana babanı.

Çok sinirliyim, ağzını burnunu kırarım.
Ergenlikte sinir asabiyet oluyor, hormonlar işte, bahsettik. Sakin olmakta her zaman fayda var. Öfke kontrolü sorunun varsa bir psikiyatriste gitmen gerekebilir. Keskin sirke küpüne zarar.

Sakalım ne zaman çıkacak?
Eninde sonunda çıkacak ve çıktıklarında keşke çıkmasalardı diyeceksin, boşver sakal çok da iyi bir şey değil. Evet şimdi moda ama birkaç yıla geçer o moda.

Önceki yazı

Sivilce-mastürbasyon-sınav-depresyon-isyan: Ergenlik

Sonraki yazı

En uzun 12 film

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir