Cinyus FactsDin ve Doğaüstü

En yaygın komplo teorileri

Komplo teorileri çok çılgınca olsa da çok yaygın ve birçok insan komplo teorilerine inanıyor. Komplo teorilerinin bu kadar ilgi çekmesinin nedeni sanıyoruz ki sıradan insanlara çok gizli ve gizemli olayları bildiklerini hissettirmesi. Mesela ABD’de bir çölün ortasında yürütülen ve ABD hükümetinden bile gizlenen bir uzay projesini bilmenin ya da en azından bildiğini sanmanın verdiği haz Almanlıktan bile alınamayabiliyor. İnananı çok olunca da komplo teorisyenleri abanıyor kaleme, gelsin yeni teoriler, uzaylılar, dünyayı yöneten gizli örgütler hava durumu silahları ve daha bir sürü şey…

Komplo teeorilerini komple yazmaya kalksak ansiklopedi olur ama en büyük komplo teorilerini şöyle bir sıralamamak olmaz.

ilk-ayak-izi

51. Bölge ya da Area 51
51. Bölge ABD’nin Nevada eyaletinde, bozkırın ortasında bir araştırma tesisi. Tesis Amerikan Hava Kuvvetleri’ne ait. Komplo teorislerinin en sevdiği birkaç mekandan biri olan 51. Bölge’de neler olup bittiğine ilişkin birçok teori var. Kimilerine göre 51. Bölge dünyaya düşen uzay araçlarının incelendiği ve ters mühendislik yoluyla uzaylı teknolojilerinin araştırıldığı bir tesis. Kimilerine göre ise Sadece uzay gemileri değil, bir şekilde dünyaya düşen uzaylılara da burada otopsi yapılıyor. 51. Bölge hikayelerini daha da geliştirenler burada uzaylılarla buluşmalar yapıldığını öne sürüyor. Bazıılarına göre 51. Bölge çok gizli yeni hava araçlarının teknolojilerinin geliştirildiği bir araştırma üssü. Bazı komplo teorisyenleri Area 51’in zaman yolculuğu ve ışınlanma gibi teknolojiler üzerinde çalıştığını savunuyor. Aynı teorisyenler 51. Bölge’de iklim ve deprem silahları gibi çok yıkıcı silahlar üzerinde çalışıldığını ve hatta bunların denemelerinin yapıldığını söylüyor. Bununla da bitmiyor, 51. Bölge’de yeni enerji türlerinin araştırıldığına dair teoriler de var.

HIV virüsü CIA ürünü
CIA birçok ülkede, özellikle Ortadoğu, Afrika, Uzakdoğu ve Latin Amerika’da birçok darbe, suikast ve katliamla ilişkilendiriliyor. Bunların doğru olma ihtimalleri oldukça yüksek. Hatta birçok ülkedeki darbe ya da siyasi karışıklığın CIA projesi olduğu kanıtlanmış ya da itiraf edilmiş durumda. Ama bahsedeceğimiz bu teori bambaşka boyutlarda. Pek çok bilimadamına göre HIV virüsü 1930’larda maymunlardan insanlara bulaşmıştı. Komplo teorisyenlerine göre ise AIDS hastalığına neden olan HIV virüsü gizli laboratuvarlarda geliştirildi ve CIA ajanları tarafından yayıldı. Peki CIA neden bunu yaptı? İddiaya göre CIA, HIV virüsünü yayarak Afroamerikanları (siyahları) ve homoseksüelleri ortadan kaldırmayı amaçlıyordu. Dahası da var. Kimilerine göre hepatit de deneysel çalışmalar adı altında siyahlara ve eşcinsellere hükümetin bilgisi dahilinde bulaştırıldı.

Ay’a ayak basılmadı
“Benim için küçük ama insanlık için büyük bir adım.” Bu cümleyi Neil Armstrong, 1969 yılında Ay’a ayak bastığında söylemişti. En azından biz öyle biliyoruz. Ama bazılarına göre Neil Armstrong ve diğer astronotlar Ay’a hiç gitmedi. ABD uzay araştırmaları kurumu NASA’nın en büyük projelerinden biri olan insanlı Ay yolcuğu hiç gerçekleşmemişti. İddiaya göre Ay’da çekildiği söylenen görüntüler de stüdyo ortamında filme alınmıştı.

Uzaylı sürüngenler
Siz hala baronlar(?), Masonlar veya İlluminati’nin dünyayı ele geçirmeye çalıştığını mı düşünüyorsunuz? Bir de şunu okuyun: Komplo teoristi ve eski BBC spor muhabiri David Icke’a göre şekil değiştiren uzaylı sürüngenler tarafından yönetiliyoruz. Bu sürüngenler insan formuna girebilmek için insan kanına ihtiyaç duyuyor. Bill ve Hillary Clinton, George W. Bush ve İngiliz kraliyet ailesi bu uzaylı sürüngenlerden bazıları. Bu teoriye inanan kamyonlar dolusu insan var. Söylemeden geçmeyelim, bu teoride adı geçenlerin kan emen uzaylılar olduğu iddiasının bir iğneleme ve alegori olma ihtimali çok yüksek. Değiller mi?

Kennedy suikasti
John F. Kennedy suikaste kurban giden birkaç ABD başkanından biri. 1963’te gerçekleştirilen suikasttan sonra Lee Harvey Oswald adlı eski deniz piyadesi yakalanıyor. Ancak sorgulanamadan öldürülüyor. Sonra gelsin teoriler. Lee harvey Oswald’ın bunu kişisel gıcıklık nedeniyle yapmadığı, suikastın arkasında başka karanlık güçler olduğu iddiaları ortalığı sarıyor. Kennedy’i öldürtmüş olabileceği öne sürülen kişi ve kurumlar şöyle:
– CIA
– KGB
– Suç örgütü liderleri
– Dönemin FBI Direktörü j. Edgar Hoover
– Dönemin başkan yardımcısı ve Kennedy öldükten sonra başkan olan Lyndon B. Jhonson
– Küba Lideri Fidel Castro
– Kıskanç bir koca (Rahmetli çapkınmış)
– Baronlar (Elbettte değil. Baronlar sadece Türkiye’de görev yapıyor.)

Prenses Diana’nın trajik ölümü
Nedense bizim ilkede bile çok sevilen Prenses Diana (Dayana) ve sevgilisi Arap iş adamı Dodi El Fayed 1997’de Paris’te bir trafik kazasında öldü. Resmi raporlarda kazanın Diana ve sevgilisi Fayed’in meraklı paparazzilerden kaçarken araçlarının kontrolden çıkması sonucu meydana geldiği söylendi. Ancak komplo teorisyenlerine göre kazın ayağı hiç de öyle değil. Onlara göre kaza tasarlanmış bir suikasttı. Suikastı planlayanlar da 007 James Bond‘un da mensubu olduğu İngiliz Gizli Servisi (MI6) ve Kraliyet ailesiydi. Sadece komplo teorisyenleri değil Dodi el Fayed’in milyarder babası da olayın suikast olduğu görüşünde.

11 Eylül saldırıları
Dünya tarihinin en şoke edici olaylarından biri 11 Eylül 2001‘de New York’taki Dünya Ticaret Merkezi kulelerine yapılan saldırılardı. El Kaide örgütü tarafından kaçırılan dev yolcu uçaklarından ikisi Dünya Ticaret Merkezi’nin ikiz kulelerine dalmış ve binaların yanarak çökmesi sonucu uçaklardaki insanlarla birlikte binlerce insan ölmüştü. Resmi bilgilere göre saldırı El Kaide’nin işiydi. Komplo teorisyenlerine göre ise aynı anda 4-5 yolcu uçağının kaçırılabilmesi, Amerikan Hava Kuvvetleri’nin kaçırılan uçaklara müdahale edememesi, binaların çökme şekli gibi birçok veri olayı şüpheli kılıyordu. Kompolo teorisyenlerine göre saldırı içeriden planlanmıştı. Komplonun nedeni ise ABD’nin El Kaide bahanesi ile Afganistan ve Irak gibi bölgelere müdahalesini meşrulaştırma çabası idi.

Paul McCartney aslında öldü
Paul McCartney’in yaşayan bir üyesi ve üretken, popüler bir müzik insanı. Ancak bazılarına göre Paul McCartney aslında 1966’da bir araba kazasında öldü. Ancak grubun dağılmasından endişe eden Beatles’ın üyeleri ve prodüktörleri olay ortaya çıkmadan McCartney’in yerine hemen bir benzerini ya da dublörünü buldu. Teoriye göre merhum McCartney’in yerine geçen kişi Billy Shears idi. Billy Shears’ın seçilmesinin nedeni ise sesinin ve birkaç estetik ameliyattan sonra görüntüsünün rahmetli Paul Mccartye’e çok benzemesi idi. Hatta Beatles’ın olaydan sonradan yayınlanan bazı albümlerinde McCartney’in ölümüne atıflar yapıldığı bile söylendi.

Dünyayı yöneten gizli örgütler
Türkiye’de ve dünyada birçok sıradan insan ve de komplo teorisyeni dünyanın antik çağdan ya da Ortaçağdan kalmak bazı örgütlerce yönetildiğine inanıyor. Kurtlar Vadisi’nin de ana aktörlerinden olan bu örgütler Tabi ki İlluminati ve elbette Masonalar ya da Hür Masonlar. Bu örgütlerin tek amacı yeni Dünya Düzeni’ni kurmak ve dünyayı tek ve totaliter bir rejimle yönetmek.

Önceki yazı

13 kült korku filmi

Sonraki yazı

Ebola virüsü hakkında merak ettikleriniz

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir