Sağlık

En acayip diyetler

Her gün yeni bir diyet adı duyuyoruz. Aslında az yemek ve egzersiz yapmak kilo vermek için yeterli ama Atkins olsun, Dukan olsun, Karatay olsun denemekten geri kalmıyoruz. Hatta bazıları daha da işleri gidip absürt denebilecek diyet yöntemleri deniyor. Bunların bazıları sadece gülünç ama bazıları gerçekten korkunç. İşte en acayip diyet yöntemleri:
tenya-yutmakTenya yutmak sureti ile diyet
Tenya bir çeşit bağırsak paraziti. Şerit olarak da biliniyorlar. Bağırsaklara yerleşiyor ve burada yediklerinize ortak oluyor. Boyu metrelerce uzunluğa erişebiliyor. Hatta yaklaşık 9 metreye kadar uzayabiliyor. Sürekli çoğaldığı için sayıları da hızla artıyor. Tenya yutmaktaki amaç yediklerinize ortak olarak sizi zayıflatması. Ancak bu parazitlerin bağırsakları tıkayarak çok ciddi acıya ve hatta ölüme neden oldukları biliniyor.
pamuk-diyetiPamuk diyeti
Pamuğun içindeki liflerin doygunluk hissi yaratacağı ve az yemeyi sağlayacağı düşünülüyor. Ancak kazın ayağı hiç de öyle değil. Tokluk sağlaması için yutulan pamuk topları sindirilemediği için bağırsakları tıkayabiliyor. Bu da en hafif ihtimalle karın ağrısı ve bir bağırsak ameliyatı demek. İşin ucunda ölüm bile var.
bebek-mamasi-diyetiBebek maması diyeti
Yakın dönemde moda olmuş akıllara zarar bir diyet türü daha. Sadece kavanozda satılan bebek mamalarıyla besleniyorsunuz. Başka bir şey yok. birkaç saatte bir olacak şekilde günde 14 kavanoz bebek maması yemeniz gerekiyor. İşe yaramadığı diyetisyenlerce oybirliği ile sabit.
mavi-gozluk-diyetiMavi gözlük takmaca diyeti
Mavi gözlük takarak diyet yapma fikrini Japonlar ortaya çıkarmış. E her zaman faydalı şeyler yapacak değiller. Mavi gözlük diyetinde temel mantık şu: Özel satılan mavi camlı gözlükten alıyorsunuz. Bunu takıyorsunuz. Yemekleri mavi gördüğünüz için onları canınız çekmiyor. Böylece az yiyor ve zayıflıyorsunuz.
sirke-diyetiSirke diyeti
Sirke faydalı bir sıvı. Doğru tüketilirse birçok hastalığa iyi geliyor. Ancak kararını kaçırmamak gerekiyor. Zayıflamak amacıyla fazla sirke içmek yemek borusu ve mide hasarına yol açabiliyor. Ayrıca sirke dişlerinizi eritme yeteneğine de sahip. Dahası kemiklerinizi de zayıflatıyor.
limonata-diyetiLimonata diyeti
Adından da anlaşılacağı üzere limonata içerek zayıflama mantığı taşıyor. Bu uzun diyetin bir sürü ayrıntısı var ama temel olarak su, limon, akçaağaç şurubu, kırmızı biber karışımı ve laksatif bazı maddeler içeriyor. Ay boyunca başka bir şey yemek yok. Limonata diyeti Demi Moore, Ashton Kutcher, Eddie Vedder gibi isimler tarafından denenmiş. Limonata diyeti yapanlar kilo veriyor. Ancak kas kaybediyor. Ayrıca sindirim sistemi sorunları yaratıyor. İki kere düşün.
kan-grubu-diyetiKan grubu diyeti
Temel olarak kan grubuna göre diyet yapma mantığı taşıyor. Yani mesela kan grubunuz AB ise sadece belli başlı besinleri tüketiyor ve kilo veriyorsunuz. Yerseniz diyet!

Önceki yazı

Istakozlar hakkında aslında bilmenize hiç de gerek olmayan bazı bilgiler

Sonraki yazı

Fotoğrafçıların nefret ettiği sözler

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir