Sanat ve Eğlence

Efsane Seinfeld hakkında daha önce duymadığınız bilgiler

Seinfeld tüm zamanların en harika dizilerinden biri. “Hiçbir şey hakkında” bir dizi olan Seinfeld yayınlandığı dönemde rekor üstüne rekorlar kırdı. Biteli yıllar olsa da hala dünyanın en çok izlenen dizileri arasında. Hala izlemediyseniz mutlaka izleyin. İzlediyseniz aşağıdaki enteresan bilgileri okuyup biraz da olsa özlem giderin.

1. Seinfeld New York’ta geçiyor olsa da çekimleri California’da yapıldı.
seinfeld (12)2. Elaine Benes rolü için önce Rosie O’Donnell düşünülmüştü.
seinfeld (4)3. Seinfeld yayınlandığı süre boyunca 10 Emmy Ödülü aldı. Ancak Jerry Seinfeld ve Jason Alexander (George Costanza)hiç bireysel Emmy kazanamadı.
seinfeld (10)4. Seinfeld’de çeşitli kereler görünen çorbacı Yev Kassem ya da diğer adı ile Soup Nazi karakteri aslında gerçek bir çorbacıdan esinlenilerek yaratılmış. Dizinin esilendiği gerçek çorbacı ise Al (Ali) Yeganeh adlı adamın işlettiği Soup Kitchen adlı çorbacıymış.
seinfeld (2)5. Jerry Seinfeld Comedy Central’in tüm zamanların en iyi 100 komedyeni listesindeki 12. sırayı yıllardır koruyor.
seinfeld (11)6. Michael Richards, Evli ve Çocuklu’daki Al Bundy rolü için denemelere katılmış ama sonra ortadan kaybolmuş. Bu da onun Kramer’ı oynamasını sağlamış.
seinfeld (6)7. Jason Alexander, dizinin bir bölümünü yönetmiş. Cast içinden diziyi yöneten tek isim de oymuş.
seinfeld (9)8. Dizinin en ünlü bölümlerinden The Parking’in çekimleri gerçek bir otoparkta yapılmış ve çekimlerin sonunda gerçekten de arabayı neredeyse bulamıyorlarmış.
seinfeld (8)9. Steven Spielberg, depresif ruh halinden kurtulmak için Seinfeld izlermiş.
seinfeld (1)

Önceki yazı

Okullarda kesinlikle yanlış ya da eksik öğretilen 4 konu

Sonraki yazı

Filler arılardan korkar mı?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir