Bilim ve DoğaCinyus FactsSağlık

Durup dururken kafaya takılan şarkıdan kurtulmanın en etkili yolu

Herhangi bir zamanda durup dururken kafanızda dönmeye başlayan şarkılar bir süre sonra çok fazla can sıkıcı olabiliyor. Hele ki anlamsız bir reklam cıngılıysa ya da gerçekten absürd sayılabilecek bir pop ya da arabesk şarkısıysa durum daha da kötüleşiyor.
akla takilan sarkidan kurtulma

Kafanızın içinde hayatınızın en kötü konserinden bile beter bir konser durmaksızın devam ederken işinize, okuduğunuz şeye ya da her ne yapıyorsanız ona odaklanmanız mümkün olmuyor.

Biliminsanları kulak kurdu (mecazi) olarak tanımladıkları kafaya takılan şarkıların nedenini tam olarak çözebilmiş değil. Yine de kısaca bize beynimizin bir oyunu olarak tanımlanabilir bunlar.

Peki bu durup dururken beynimize takılan ve arızalı kasetçalardan yayılıyormuşcasına aralıksız devam eden saçma melodiden nasıl kurtulacağız? İşte size şahane, kolay ve en etkili çözüm. Kafanıza takılan şarkıdan kurtulmanın en kestirme ve temiz yolu ağzınıza bir sakız atmak ve bir süre bunu çiğnemek. Göreceksiniz bunu yaptıktan sonra aklınızdaki şarkı uçup gidecek ve beyniniz rahat bir nefes alacak.

Önceki yazı

Forex piyasasında spread ne demek?

Sonraki yazı

Öğrenmekten keyif alacağınız birbirinden ilginç süper bilgiler

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir