Aile ve ÇocukCinyus FactsHamilelik ve Bebek

Dünyanın en çok çocuk doğuran kadını kimdir?

40 yılda 69 çocuk doğuran kadın var.

40 yılda 69 çocuk doğuran kadın var.

Şimdiye kadar kayıtlara geçen en doğurgan kadın, 18. Yüzyıl’da yaşamış bir Rus çiftçi olan Feodor Vassilyev‘in karısıydı.

Bayan Vassilyev, 1725-1765 yılları arasında 27 kez hamile kaldı. Bu hamileliklerinde 16 kez ikiz, 7 kez üçüz, 4 kez dördüz bebek dünyaya getirdi. Yani Vassilyevna toplam 67 bebek doğurdu. Bunlara doğumdan hemen sonra ölen 2 bebek dahil değil. Bunları da saymak gerekirse rakam 69 oluyor.

Feodor Vassilyev, kendine 67 çocuk doğuran karısı öldükten sonra tekrar evlendi. Adamın ikinci karısı ise 6 kez ikiz, iki kez de üçüz doğurdu. Galiba keramet Bay Vassilyev’deymiş. Şanslı adam 75 yaşına geldiğinde toplam 82 yaşayan çocuğu vardı.

Dünya tarihine geçmiş birkaç tuhaf annelik durumu da şöyle:

– Dünyanın en yaşlı annesi Hindistanlı Rajo Devi Lohan adlı kadındır. Rajo Devi Lohan, aslında torun seveceği 70 yaşında ilk çocuğunu doğurdu. Kadın 40 yıllık evliydi ve 40 yıldır çocuk yapmayı deniyordu. 2008 yılında göbüşünde bir bebeği olduğunu duyunca çok şaşırmış ve korkmuş olmalı. Neyse ki bebeğini sağ salim dünyaya getirdi.

Nadya Denise Doud-Suleman Gutierrez adlı Amerikalı kadın 2009 yılında tüp bebek yöntemi ile hamile kaldı ve bu hamileliğinden aynı batında 8 çocuk birden doğurdu. Şimdiye kadar aynı anda en çok doğuran kadın olarak tarihe geçen ve dünya çapında bir fenomen olan kadına ülkesinde Octomom lakabı takıldı. Kadın daha önce de aynı anda 6 bebek birden doğurmuştu.

Önceki yazı

Facebook neden mavi?

Sonraki yazı

Her şeyin başının sağlık olduğunu hatırlatan ibretlik durumlar ve gerçekler

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir