Cinyus FactsSanat ve Eğlence

Disney çizerlerinin çizgi filmlere yerleştirdiği hınzırlıklar…

Disney çizerleri, işlerinden sıkıldığı için olsa gerek bazen çizgi filmlerinin içine olur olmaz fallik simgeler yerleştirebiliyor. Sıradan izleyicilerin fark etmediği ancak dikkatli gözlerden kaçmayan bu cinsellikle ilgili küçük hınzırlıklar, onları çok eğlendirse de patronların pek hoşuna gitmiyor. Kimilerine göre bu seks çağrışımlı simgeler çocukları gelecekte seksomanyak yapmak için yerleştiriliyor. İnanması bedava.

İşte Disney çizgi filmlerine yerleştirilen bazı cinsel öğeler ve daha neler neler:

galleryimage-1312377450-dec-20-2011-600x522

Küçük Deniz Kızı (The Little Mermaid) – Şatodaki penis
Küçük Deniz Kızı Disney’in ünlü animasyonlarından biri. Bir deniz kızı ile prens arasındaki zor aşk hikayesini anlatıyor. Film 1996 yılında VHS kaset olarak piyasaya sunulmuş. VHS kasedin kapağıı çizen sanatçı araya küçük bir imza niyetine bir penis yerleştirmiş. İyi niyetli birinin bunu görmesi zor olsa da birileri bunu keşfetmiş. Disney yetkilileri penisi şatoya kaset kapağını acilen yetiştirmek için gece geç saatlere kadar çalışan çizerin kazayla kötü niyet olmadan çizdiğini söylemiş.

tumblr_m4j0oboTVu1qbn1vmo1_500

Aslan Kral (The Lion King) Afişteki gizli kadın vücudu
Aslan Kral filminin afişlerinden biri. Afişte ilk bakışta bir aslan yüzü görünüyor ama aslında orada olan biraz müstehcen bir kadın çizimi.

galleryimage-1135971737-dec-20-2011-600x336

Aslan Kral (The Lion King) Gökyüzündeki SEX
Disney çizerlerinin çok ünlü hınzırlıklarından biri de Aslan Kral’da bir sahneye gizlenmiş SEX yazısı. Bu da çok dikkatli bakılmayınca anlaşılmıyor bir sahnede gece gökyüzünde yıldızlardan oluşmuş bir “SEX” simgesi dikkatten kaçmıyor. Gelmiş geçmiş en çok hazılat yapan animasyonlardan biri olan Aslan Kral’ın animasyoncuları ise olayı “SEX yazmadık, SFX yazdık” diye açıklamış. Onlara göre SFX özel efekt kuruluşunun imzasıymış.

galleryimage-56702064-dec-20-2011-600x440

The Rescuers – Duvardaki üstsüz kadın posteri
The Rescuers Disney’in fareler hakkında bir animasyon filmi. Filmin bir sahnesinde duvarda asılı üstsüz kadın posteri var. Bu sahne tek bir kare ve film normal hızda izlenirken algılamak neredeyse imkansız. Ama bir şekilde gözden kaçmamış. Disney durum ortaya çıkınca filmi 1999 yılında piyasadan çekmiş.

galleryimage384973633-dec-20-2011-600x360

Küçük Deniz Kızı (The Little Mermaid) – Rahibin erekte olmuş penisi
Küçük Deniz Kızı ve yakışıklı prens artık muratlarılarına ermiştir ve nikah törenine gelmişlerdir. Nikahı da bir rahip kıyıyor tabi. Ama o da ne! Rahip nikahın heyecanına kendini kaptırmış erekte oluvermiş. Pek minik de olsa rahibin ereksiyon halindeki penisi bir çadır kurmaya yetmiş.

hidden_images_in_disney_movies_04

Who Framed Roger Rabbit? – Jessica Rabbit’in frikiği
Filmde Rogger Rabbit’in çok sevdiği eşi Jessica Rabbit, bir kovalamaca sırasında taksiden atılır, ve şarompele doğru yavarlanır. Ama Jessica birkaç çevik hamle ile düşüşü toparlar ve canını kurtarır. Tabi bu arada derin yırtmaçlı kırmızı elbisesinin azizliğine uğrar ve kocaman bir frikik verir. Resimde seksi frikik görülüyor. Frikikte aslında bu tür filmde olması gerekmeyen ayrıntılar dikkat çekiyor.

hidden_images_in_disney_movies_06

Hercules – Penis ve testis şeklindeki şişlik
Hercules ya da Herkül filminde bir karakterin başına at nalı ile vuruluyor. Sonra karakterin kafasında bir çizgi film şişliği oluşuyor. Ama o da ne şişlik bir penise benziyor. Şişliğin hemen dibinde de testisler var.

hidden_images_in_disney_movies_11

Notre Dame’ın Kamburu – Ateşli çıplak Esmerelda
Animasyon filminin bir yerinde alevlerin içinde Esmerelda’nın çıplak bir silueti ortaya çıkıyor.

hidden_images_in_disney_movies_12

Mickey Mouse: Bladid – Minnie’nin tuhaf çağrışımlı mavi elbisesi
Bu animasyon filmi de en ünlü gizli cinsel öğelerden birine sahip. Minnie’nin elbisesi penis şeklinde tasarlanmış. Mickey de elbiseyi sağlamca kavramış.

İşte çizgi filmlere bir şekilde dahil edilmiş seks ve cinsellikle ilgili mesajlara ilişkin başka bir ilginç yazı.

 

Önceki yazı

Soğan doğrarken gözlerin yanmaması için neler yapılabilir?

Sonraki yazı

İşte bunlar hep seks

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir