Gündem ve MagazinPara ve İşStil ve Güzellik

Çin’den alışveriş yapılabilecek en iyi siteler

Çin dünyanın üretim merkezi durumunda. Çin’de yüz milyonlarca insan iğneden ipliğe, kedi tarağından küpeye, giyimden balıkçılığa her tür ürünü üretiyor. Durum böyle olunca çeşit bol ve fiyatlar da ucuz oluyor. Çin’den alışveriş mi yapılır demeyin! Zaten tükettiğimiz çoğu şey artık Çin’den geliyor. Üstelik burada Çin’deki fiyatının 10 katına satılıyor. Örneğin Çin’de 2 dolara alabileceğiniz bir zımbırtıyı Türkiye’de 20 dolara satıyorlar. Hangi ürünler olduğuna örnek vermeyelim. Çin’den alışveriş yapmak için Çin’e gitmeye de gerek yok. Çinli üreticilerin toplaştığı alışveriş sitelerinde binlerce ürünü bir arada bulabilir ve satın alabilirsiniz. Üstelik çoğu zaman kargo ücreti bile ödemeden. Güvenlikle ilgili bir endişe yaşamanıza da gerek yok. Aşağıda bahsedeceğimiz siteler son derece güvenli. Konumlarına ve ücret almamalarına rağmen kargo süreleri de fena değil.

İşte Çin’den alışveriş için en iyi siteler:
aliexpress-cin-alisverisAliExpress
Ünlü AliBaba.com’un perakendeci kardeşi sayılabilir AliExpress. Yüzlerce üreticinin satış yaptığı sitede aksesuar, takı, incik boncuk, giyim, ayakkabı, spor malzemesi, elektronik ıvır zıvır, hobi ürünleri, oyuncak, ev ve bahçe dekorasyonu malzemeleri gibi birçok ürün bulmak mümkün. Her satıcının ücretsiz kargo seçeneği olmayabiliyor ama aynı ürün genelde birçok satıcı tarafından satıldığı için ücretsiz kargo seçeneği bulabiliyorsunuz. Kredi kartıyla güvenerek alışveriş yapabilirsiniz. KArgo süresi genelde 2-3 hafta. Bazen daha geç de olabilşyor ama ürününüz geliyor bir şekilde. Gelmezse de satıcıya yazıp paranızı geri isteyebiliyorsunuz.
dealextremeDealeXtreme
Bilumum USB ıvır zıvır, kedi-köpek oyuncağı, bir sürü elektronik eşya, araba aksesuarı, güzellik bakım ürünü, spor malzemesi, kamp malzemesi, ışık, alet edevat, ofis malzemesi, giyim-kuşam, gözlük, uzaktan kumandalı helikopter ve başka başka binlerce tür zımbırtıyı bulabileceğiniz site dealeXtreme. Fiyatları da gayet iyi. Bildiğiniz ürünlerin fiyatlarını karşılaştırınca göreceksiniz. Türkiye’ye kargo ücreti yok. Hem ucuz hem ücretsiz kargo. Kredi kartıyla alışverişte sıkıntı yok. Gayet güvenli. Ancak şunu da söyleyelim, acele ihtiyacınız olan ürünleri buradan almayın. Kargo süresi 2-3 haftayı bulabiliyor ama bir şekilde elinize ulaşıyor. Ulaşmazsa ücret iadesi de dahil yardımcı oluyorlar.

DealsMachine
Özellikle elektronik eşya, saat, akıllı telefon, tablet ve bunların aksesuarları konusunda ürün çeşitliliği ile dikkat çekiyor.

SammyDress
Elbise alacaksanız bu siteyi kullanıyorsunuz.

LightIntheBox
Başka bir Çin’den alışveriş sitesi. Elbise, aksesuar, elektronik, oyuncak ve bir sürü ıvır zıvır bulabilirsiniz.

MiniInthebox
Ivır zıvır ve aksesuar satın almak için ideal.

Not: Bunlar sadece tavsiye amaçlıdır. Niyetlerini bozan satıcılar ve siteler olabilir. Kefil değiliz. Bir ürün satın almadan önce satıcı ve ürün ile ilgili yorumları incelemenizi tavsiye ederiz.

Önceki yazı

Yoğurt testisleri büyütüyor

Sonraki yazı

Yönetmenler mimar olsaydı: Archidirector

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir