Cinyus FactsEv ve BahçeStil ve GüzellikYeme - İçme

Birayı içmek dışında yapabileceğiniz 9 süper şey

Bira yaklaşık 8000 yıldır hayatımızda. İnsanlar tarım yapmaya başladığından bu yana biliniyor, yapılıyor ve içiliyor. Besleyici olduğu ve keyif verdiği için vazgeçemediğimiz bira bunların dışında başka amaçlar için de harika bir şekilde kullanılabilir. İşte size partiden kalan biralarınızı lavaboya dökmek yerine faydalı şekilde kullanmanızı sağlayacak 9 süper teknik.

Çim gübresi olarak bira
Açıp bitiremediğiniz, misafirlerinize ikram ettiğiniz ama tüketilmeyen o biraları dökmeyin. Onları biraz suyla karıştırıp ya da doğrudan çim gübresi olarak çimlerinize verin. Biranın içeriğindeki karbonhidratlar çimlerinizi coşturacaktır. Ayrıca biranın içeriğindeki maya topraktaki maddeleri işleyerek çimler için gübre haline getirecektir.
bira-gubreSülük tuzağı olarak bira
Bira tam bir sülük ve salyangoz mıknatısıdır. Onlar da en az insanlar kadar birayı sever. Artık biralarınızı derin bir kaba koyup bahçenize yerleştirirseniz etraftaki sülük ve salyangozlar bu kaba akın edecek. Biranın tadına bakmak için kaba giren sülük ve salyangozlar fena halde kafayı bulacakları için kaptan çıkamayacak ve bitkileriniz ve çiçeklerinize artık zarar veremeyecek.
bira2Mobilya temizleyici olarak bira
Bira mobilyalarınızın üzerinde oluşan su lekesi, bardak lekesi ya da buna benzer istenmeyen birçok görüntü düşmanına birebirdir. Nasıl olduğunu tam bilmiyoruz ama yumuşak ve tüy bırakmayan bir beze biraz bira koyup lekeli mobilyaları bununla silerseniz süper sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca ahşap mobilyalarınız ışıl ışıl da parlar.
bira3Değerli takılarınızı parlatmak için bira
Bira sahip olduğu ideal asidite sayesinde altın vs. gibi değerli takılarınızı parlatmak için süper bir malzemedir. Bunun için takıları önce içi bira dolu bir kaba yatırın ve bir süre bekletin. Sonra çıkarıp yumuşak bir bezle güzelce silin ve parlatın.
bira4Saç bakım ürünü olarak bira
İşte biranın faydalarından biri daha. Cansız, kırık saçlarınızı güçlendirmek için bira harika bir maddedir. Duştayken elinize bir miktar bira dökün ve bunu saç uçlarına masaj yaparak yedirin. Bir dakika bekledikten sonra durulayın. En iyi saç maskesinden daha iyi bir sonuç alacaksınız.
bira9Pas sökücü olarak bira
Artık biraları pas sökmek için de kullanabilirsiniz. Mesela paslı bir cıvatayı sökmek için üzerine biraz bira dökün ve biraz bekleyin. Karbonizasyon pası çözecek ve sıkışan cıvata daha kolay gevşeyecektir. Her zaman işe yaramayabilir ama denemekten de zarar gelmez.
bira5Bira ile cilt maskesi
Bira cildinize de iyi gelir. Aşağıdaki malzemelerle bir karışım hazırlayın.

– 1 yemek kaşığı bira
– 1 yemek kaşığı yoğurt
– 1 çay kaşığı zeytinyağı
– 1 yumurtanın sarısı
– 1 çay kaşığı badem yağı

Hazırladığınız karışımı yüzünüze güzelce yayın. 15 dakika bekleyin ve durulayın. Biralı cilt maskesi cildinizi canlandıracak ve pH dengesini düzenleyecektir.
bira8Arı tuzağı olarak bira
Yarım şişe bira 4 metre çevresindeki bütün arıları kendine çeker. Bahçede ya da balkonda arıların sizi rahatsız etmesini engellemek için yarım şişe birayı bir köşeye koymanız yeterli. Arılar sizle ya da yemeklerinizle uğraşmadan doğrudan şişeye dalacak, sarhoş olacak ve sizi rahat bırakacaktır.
bira6Ayak bakımı için bira
Bira ayaklarınızın bakımı için de ideal bir malzeme. Ilık suya yarım şişe bira ekleyin. Sonra bu suyun içine ayaklarınızı sokun. İçeriğindeki alkol ayaklarınızdaki koku yapan bakterileri yok eder. Bira mayaları ise ayağınızı yumuşatır.
bira7

Önceki yazı

Düdüklü tencere nasıl çalışır?

Sonraki yazı

Evimiz, yuvamız biricik Dünya hakkında bazı bilgiler

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir