Cinyus Facts

Bilmek isteyebileceğiniz, atıştırmalık birkaç gerçek

kurabiye_canavari

Kurabiye Canavarı’nın gerçek ismi Sid’dir.

mario_hand

Super Mario, tuğla blokları aslında kafasıyla değil eliyle kırar.

gobek-deligi

Göbek deliğinizde yaklaşık 1500 farklı türde bakteri ve mikroorganizma yaşıyor. Tüm cildinizde yaşayan mikroskobik dostlarınızın toplam sayısı ise milyarlarla ifade ediliyor. Asla yalnız değilsiniz.

tam-bir-yuva-yikan

ABD’de 2011’de her 3 boşanma davasından birinin nedeni Facebook ile ilgiydi. Çiftler, boşanma davalarında eşlerinin Facebook mesajları, yorumlarını boşanma gerekçesi olarak gösterdi. Ayrıca Facebook kaynaklı kıskançlıklar, aldatmalar ve daha birçok farklı durum boşanmaların önemli nedenleri arasındaydı.

ampulun-icadi-edison

Ampul icat edilip, yaygınlaşmadan önce insanların uyku süresi ampulun icadından sonraki insanların uyku süresinden ortalama 3 saat daha fazlaydı. Ampulun icadından önce ortalama uyku süresi 10 saatti.

deniz-kaplumbagasi

Deniz kaplumbağaları erişkinliğe ancak 40-50 yılda ulaşabilir.

oyuncak-asker-kacirma

Bugün IŞİD olarak bildiğimiz oluşum 2005’te Irak’ta bir fotoğraf yayınlayarak ve bir ABD askerini kaçırdığını duyurdu. Fotoğrafta IŞİD bayrağı benzeri şeyin önünde duran üzerine silah doğrultulmuş bir ABD askeri görünüyordu. ABD’liler harekete geçtiklerinde komik bir durumla karşılaştılar. Fotoğraftaki asker gerçek değildi. Dragon Models isimli oyuncak firmasının ürettiği oyuncak bir askerdi. Fotoğrafa dikkatle bakarsanız askere doğrultulan tüfeğin de oyuncakla birlikte satılan aksesuarlardan biri olduğunu görebilirsiniz. Bu adamlar keşke hep böyle komik kalsalardı.

kara-panter

Panter olarak adlandırılan kediler ayrı bir tür değildir. Panter olarak adlandırılan kedi aslında leoparın siyah olanlarına verilen isimdir. Düz siyah renkli olarak bilinir ama değildir. Tüyleri leopar desenindedir ama koyu oldukları için desenler çok belirgin değildir.

recursion-on-google

Google’da “recursion” terimini arattığınızda sizi otomatik olarak düzeltip “Bunu mu denemek istediniz: recursion” uyarısı veriyor. Halbuki ikise de birebir aynı kelime. Önerilen doğru yazılmış recursion’a tıkladığınızda da değişen bir şey olmuyor. Bu Google’ın “recursion” teriminin anlamına atfen yaptığı bir muziplik. Recursion matematikte ve programlama alanlarında kullanılan bir terim. Özyineleme olarak Türkçeye çevriliyor. Kendini yineleyerek devam eden fonksiyonlar olarak tanımlanabilir.

hiperbolik paraboloit

Pringles taneleri ve benzeri geometrik şekilli yapılara hiperbolik paraboloit adı verilir. Hiperbolik paraboloit her noktasından bir doğru geçirilebilecek bir geometrik formdur. Mimaride de sıklıkla kullanılan bir yüzey ve kaplama şeklidir.

marty-mcfly-Michael-j-Fox

Michael j. Fox’un ikinci adı aslında J ile başlamıyor. Geleceğe Dönüş Serisi ile birkaç neslin en çok tanıdığı aktörlerden olan Michael j. Fox’un ikinci adı Andrew.

İlk kedi videosunu Thomas Edison çekti. Videoda komik komik boks yapan kediler başrolde. İşte bu:

İngiliz hükümetinin resmi fare yakalayıcı usta kedileri var. Görevleri kabine binasını farelerden korumak. İşte o devlet memuru kedilerden biri, adı Larry:

Larry_the_Cat

Elvis, Tich, Sam, Tim, Sally, Bernard, Mimi, Babaghi, Jesus, Major ve Minor, Salt ve Pepper, Alice, Misha, Sasha, Charo… Adı geçenler gerçek bir kedi sever olan John Lennon’ın hayatı boyunca baktığı veya sahibi olduğu kediler.

john-lennon-cat

 

 

Önceki yazı

Çömelerek mi yoksa oturarak mı kaka yapmak daha sağlıklı?

Sonraki yazı

Erken Boşalma ve Tedavisi

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir