Sanat ve Eğlence

Her Beyoncé hayranının bilmesi gereken 6 çok önemli bilgi

Her şeyden önce yazıya Beyoncé’nin okunuşuna açıklık getirerek başlamak istiyoruz: BİYONS DEĞİL, BİYONSE
Evet, başlayabiliriz.

via GIPHY

Beyoncé, 4 Eylül 1981’de Texas’a bağlı Houston kentinin 3. Bölge’sinde doğdu. Pretty Hurts şarkısında da 3. Bölge (3rd Ward)’da geçen bir güzellik yarışmasını canlandıran şarkıcının şu hareketi sık sık yapmasının nedeninin doğduğu yere bir gönderme olduğu söyleniyor.
beyonce illuminati

Şarkı söyleme yeteneği 8 yaşındayken keşfedilen Beyoncé, bir şarkı yarışmasında John Lennon’ın “Imagine” şarkısını söyleyerek ilk birinciliğini kazandı. 8 yaşında gelecekte grup arkadaşları olacak Kelly Rowland ve LaTavia Robertson’la bir elemede taşışan Beyoncé’nin ilk grubu da 6 kızdan oluşan “Girls Tyme” oldu.

beyonce-çocukluk

Beyoncé, 2006 yılında verdiği bir röportajda, Sasha Fierce adlı alter-egosunu tanıttı. Sasha’yı tanıtırken “Çok agresif, güçlü, küstah ve seksi” kelimelerini kullanan Beyoncé, gerçek hayatta Sasha’yla tanışsa ondan hoşlanmayacağını söylüyor. Sasha’yı yaratmasının sebebinin sahnede hayatında kendisini korumak olduğunu söyleyen Beyoncé, aslında gördüğümüzden çok daha farklı bir kişiliğe sahip olduğunun ipuçlarını veriyor.

beyonce sasha fierce

Beyoncé’nin en sevdiği numaranın 4 olduğunu anlamak için şarkıcının azılı bir fanı olmaya gerek yok. Bu uğurlu sayı durumunun birkaç tesadüfi nedeni var: Kendisinin doğum tarihi 4 Eylül, annesinin doğum tarihi 4 Ocak ve eşi Jay Z’nin doğum tarihi 4 Aralık. Buna bağlı olarak 4 Nisan 2008’de evlenen çift, yüzük parmaklarına IV dövmesi yaptırdılar ve çocuklarının adını da Roma rakamlarına bir gönderme yaparak Blue Ivy (IV) koydular.

beyonce 4

2010 yılında annesiyle birlikte uyuşturucu ve alkol bağımlılığından kurtulanları hayata geri kazandırma amacıyla Beyoncé Güzelleştirme Merkezi’ni kuran Beyoncé, Cadillac Record filminden kazandığı tüm parayı bu derneğe bağışladı.

beyonce-annesi

Ocak 2012’de, bilim insanı Bryan Lessard, Avusturalya’da yaşayan ve daha önce isimlendirilmemiş bir at sineği türü keşfetti. Sineğin karın bölgesindeki altın rengi saçlar nedeniyle sineğe “Scaptia beyonceae” adı verildi. Bilim insanları bu sineği “Tüm sineklerin en büyük divası” olarak tanımlıyor.

beyonce sineği

 

Önceki yazı

Kilo vermek için hangisi daha etkili: Spor vs Diyet

Sonraki yazı

Frida’nın sihirli gardırobu açıldı

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir