Cinyus Facts

Beyin bükücü 11 enteresan gerçek

Kraliçe 2. Elizabeth savaşta hangi sıradan işle görevliydi? Bill Gates zor işleri kimlere veriyor? Köpekbalıklarından daha çok insan öldüren meyve hangisi? Hangi ülkede 300 milyon tanrı var? Tüm bu soruların yanıtları ile insanlar, hayvanlar ve dünya ile ilgili bakış açınızı değiştirebilecek bilgiler…

– Tarihçiler Leonardo da Vinci’nin, tembel ve işlerini sürekli erteleyen ve son ana bırakan bir kişiliğe sahip olduğu görüşünde.
leonardo da vinci– Kraliçe 2. Elizabeth, 2. Dünya Savaşı sırasında cephe gerisinde sürücü ve araç tamircisi olarak görev yaptı.
elizabeth-windsor-2-elizabeth– Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre dikkati kolay dağılan insanlar daha yaratıcı.
dikkati-kolay-dagilanlar– Gündüzleri kısa süre de olsa uyumak hafızayı güçlendirir ve kalp krizi riskini azaltır.
sekerleme-uykusu– Bill Gates zor işleri her zaman tembel insanlara verdiğini, çünkü tembellerin o zor işi yapmanın kolay bir yolunu mutlaka bulacağını söylüyor.
Bill-Gates– Akıllı erkekler eşlerine daha sadık olma eğilimindedir.
sadakat– Hindistan cevizleri, köpekbalıklarından daha çok insan öldürüyor.
hindistan cevizi– Hindular yaklaşık 300 milyon farklı tanrıya inanıyor. Çünkü Hindistan’da Hinduların yaşadığı hemen her yerleşim yerinin kendine özgü bir Hindu tanrısı var.
krishna– Nasa 2015’te Ay’da bitki yetiştirmeye başlamayı planlıyor.
ayda-tarim– Beyin, insan vücudunun sadece yüzde 1,2’lik bir bölümünü oluşturur. Ancak vücudun harcadığı enerjinin yüzde 20’sini tek başına kullanır.
beyin– Dünyadaki oksijenin çok büyük bir kısmını ağaçlar değil, mikroskobik canlılar olan algler üretir.algler-oksijan-uretimi

Önceki yazı

Köpekler hakkında çok şaşırtıcı 19 harika bilgi

Sonraki yazı

İnsanlar neden dans eder?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir