Gündem ve Magazin

Bazıları saçma bazıları kullanışlı 18 ilginç ürün

Birbirinden ilginç ürünleri derlediğimiz yeni bir yazı ile birlikteyiz.

1*2
Bu yastığa benzeyen şey aslında bir robot evcil hayvan. Kedi ya da köpek gibi kucağınıza alıp sevebiliyorsunuz. Siz yumuşak tüylerini okşadıkça o da kuyruğunu sallayarak tepki veriyor.
2*2
Bu da sahte göbek. İçine gizlemek istediğiniz şeyleri koyabiliyorsunuz. Doğru yere taktığınızda gerçeğinden ayırt etmeniz gerçekten çok zor.
3*2
Buysa kadınların saldırganlardan korunmasını sağlayan teknolojik terlik. Hintli bir öğrencinin tarafından geliştirildi. Giyen kişi bununla saldırgana dokunduğunda 500 bin volt elektrik veriyor.
4
Tuhaf görünümlü bu cihaz bir tür hava temizleyici. Ağzınıza takıp nefes aldığınızda havadaki bütün yabancı maddeleri süzüyor.
5*2
Ekranda gördüğünüz kazak sıcaklığa göre renk değiştiriyor. Hava soğukken sarı renkte. Isındıkça turuncu ve kırmızıya dönüşüyor.
6
İşte buysa LG’nin geliştirdiği sivrisinek kovma özelliği olan akıllı telefon. Arka tarafında özel bir cihaz var. Yaydığı sinyallerle açık havada bile olsanız sivrisinekleri uzak tutuyor.
7
Panasonic’in geliştirdiği bu cihaz ise yemeklerin kaç kalori olduğunu söylüyor. Tabağınızı cihazın içine yerleştiriyorsunuz. Kameralar yiyecekleri tarıyor. Cihazın yazılımı da hangisinin kaç kalori olduğunu, ne kadar yağ, protein ya da şeker içerdiğini birkaç saniyede hesaplayıp gösteriyor.
8
Bu da bir Japon firmasının ürettiği ayak kokusunun şiddetini ölçen sevimli robot köpek. Ayak kokusu orta düzeydeyse havlıyor, koku çok güçlüyse komik bir şekilde bayılıyor.
9
Sıradaki ilginç ürünse kaka. Doğru duydunuz. Teneke kutuların içinde 1964’te ölen Piero Manzoni adındaki sanatçının gerçek kakası var. Sanatseverler bu kutulardan birine sahip olabilmek için 300 bin doları gözden çıkarabiliyor.
10*3 (1)
Buysa pembe çikolata. Dünyanın en büyük kakao üreticisi olan İsviçreli bir firma tarafından geliştirildi. İçeriğinde herhangi bir boya ya da renklendirici yok. Farklı bir tür kakao çekirdeğinden yapıldığı için rengi pembe.
11*
Bu da klimalı kol saati. Sahip olduğu özel bir teknoloji sayesinde vücudunuzun ısısını düzenleyebiliyor. Yani sizi yazın serin, kışınsa sıcak tutuyor.
12
İşte ona benzer başka bir ürün daha. Kolunuza takınca vücut ısınızı korumanızı sağlıyor.
13*2
Bu da bir kağıt ağırlığı. Masanızdaki kağıtlar dağılmasın diye üzerlerine koyuyorsunuz. Aslında deri sap takılmış normal taştan başka bir şey değil ama fiyatı 840 dolar yani bizim paramızla tam 3000 lira.
14
Buysa ısıya duyarı akıllı telefon kılıfı. Isındıkça ya da soğudukça renk değiştiriyor.
15*3
Bu cihaz ünlü markaların gerçeğinden ayırması çok zor taklitlerini tespit etmek için geliştirildi. Şüpheli ürünün üzerine tutunca sahte mi gerçek mi hemen söylüyor.
16
Buysa içi duman dolu küçük baloncuklar üreten makine. Çalıştırdığınızda dakikalar içinde bu balonlardan yüzlercesini yapıp her yana saçıyor.
17*2
Bilimkurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen bu araç bir uçan araba. Bir düğmeye bastığınızda kanatları ve pervanesi açılıyor. Sonra da bir uçak gibi havalanıp sizi istediğiniz yere götürüyor.
18*2
Bu da bir firmanın ürettiği kişiye özel köpek burnu şeklinde yüzükler. Köpeğinizin burnundan bir kalıp çıkarıyorlar. Sonra da kalıbı kullanarak gördüğünüz yüzükleri üretiyorlar.

Önceki yazı

Dünyanın çeşitli yerlerinden akıllara zarar 24 yasak

Sonraki yazı

Hepimizin saf gibi inandığı film yalanları

1 Yorum

  1. Sema
    15 Ocak 2018 at 11:24 — Cevapla

    Yemeklerin kalorilerini ölçen cihaz oldukça işlevsel görünüyor :)

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir