Bilim ve DoğaYeme - İçme

Bayıldığımız iğrenç yiyecekler

Severek yediğimiz bir çok yiyeceğin içindeki maddeleri iyi ki bilmiyoruz. Pek çok madde kimyasal. Özellikle çok lezzetli, şekerli yiyeceklerin içeriğinde asla tüketmememiz gereken pek çok katkı maddesi var. Biz sizler için kısa bir liste yaptık. Bilin de, yemesi size kalmış. (İNTİHAR)

1) Kolada yer alan fosforik asit, metali pastan arındırmak için kullanılan bir kimyasal. Eeaaçma bir koka kola..

Diet Sodas May Create Same Heart Attack Risk As Regular Sodas

 

2) Polydimethylsiloxane adlı maddeye basitçe bir tür silikon da diyebiliriz. Bu madde pek çok fast food yiyecekte var. Oyun hamurlarının ve meme büyütme operasyonlarının vazgeçilmezi. Kısaca silikon yiyoruz.

76Schnippers-1314A.JPG

3) Xanthan, salatalar için pek çok sosta kullanılıyor. Özü ise sebzeler çürüdüğünde de ortaya çıkan bir bakteri.

4997945255_139e1e6c21_b

4) Yüksek früktozlu mısır şurubu tadı güzel, ucuz hemen hemen her şeyde olan bir madde. Dondurma, fast food, meyve suları, ekmekler, soslar… Mısır şurubu şeker yerine yiyeceklere tat vermesi için kullanılıyor. Uzmanlar ise bu maddenin şekerden çok daha zararlı olduğunu belirtmiş.

davssh

5) Carmine (cochineal) kırmızı renk veren bir madde. Genelde besinlere, meyveli içeceklere kırmızı rengini vermek için kullanılıyor. İğrenç tarafı ise çoğunlukla ezilen böceklerden elde ediliyor olması.

Red paprika powder

6) Karragenan (karajenan). Deniz yosunlarından üretilen, kıvam arttırıcı ve emülgatör bir özelliğe sahip, önemli miktarda selüloz içeren kimyasal bir katkı maddesi. Cinsel ilişkide kullanılan kayganlaştırıcılarda var. Çünkü seks yoluyla virüslerin geçişini önlüyor.

7) Sorbitol, sakızda ve diş macununda bulunan sağlıklı bir şekerli alkol. Ama eğer çok fazla tüketilirse müshile dönüşebiliyor.

8) Jelatin; jelibon, sakız gibi çocukların sıklıkla tükettiği pek çok gıdada var. Çoğunlukla KEÇİ kemiklerinden elde ediliyor.

Önceki yazı

Windows 10 hakkında merak edilenler

Sonraki yazı

8 yaşındaki bir çocuğun elinde kaç tür mikroorganizma olabilir?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir