BlogSanat ve Eğlence

Adventure Time’ın yeni bölümünü yapmak tam 1 yıl sürdü

Cartoon Network’ün her yaşa hitap eden absürt çizgi dizisi Adventure Time’ın ABD’de 14 Ocak’ta yayınlanacak son bölümünün hazırlanması tam bir yıl sürdü.

adventure time stop motion

Stop-motion tekniğiyle hazırlanan bölümün yazarı ve yönetmeni Kirsten Lepore, Land of Ooo’yu yeniden yaratmayı şöyle anlattı:

Bir günde sadece 1-2 sahne tamamlanabiliyordu, bu yüzden bir bölümün tamamlanması bir yıl sürdü, ama aslında bu sandığınız kadar uzun bir süre değil, normal bir animasyon bölümün yapılması da yaklaşık olarak bu kadar zaman alıyor.

adventure time finn oyuncak

Karakterlerin baştan yaratılışı için sanıldığı gibi kili tercih etmedik. Tüm karakterler için kil kullansaydık, birkaç hareket sonrasında elimizde yamuk bir hamur parçası olurdu. Tüm karakterleri önce kilde baştan yarattık, daha sonra sanatçılar silikon ve plastikle yeniden çalıştılar.

Yaratılması en zor karakter LSP oldu.

2 boyutlu olan Adventure Time’da karakterleri farklı açılardan görüyoruz. LSP’yi düşündüğünüzde 3 boyutlu hayal etmesi zor bir karakter. Bu karakter için birçok prototip çalışmamız oldu, en sonda buna karar verdik.

adventure time lsp

En kolay karakter ise Jake olmuş.

Köpek Jake için bir mıknatısın üzerinde bir vücut yaptık ve karakterin konuşması gerektiğinde mıknatıslı ağızları takıp çıkardık.

Her karakterin farklı materyallerden oluşan 4 kuklasını hazırladık. LSP neredeyse tamamen silikon, Finn’in sıkılabilen bir silikon kafası var. Jake ve BMO’nın ise kolları ve bacakları hareket edebilen sert vücutları var.

adventure time 3d

Adventure Time’ın emek dolu bölümü “Bad Jubies”, 14 Ocak’ta ABD saatiyle 19:30’da yayınlanıyor.

adventure time 3 boyutlu bölüm

Önceki yazı

Tuvalet suyu içilir mi?

Sonraki yazı

Çişimizi çok fazla tutarsak ne olur?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir