Sanat ve Eğlence

En çılgın Japon televizyon yarışmaları

Bu yazıda Japon televizyonlarında yayınlanan birbirinden saçma ama eğlenceli yarışmaları derledik. Okuduktan sonra Japonlar’ın eğlence anlayışları hakkında çok tuhaf fikirleriniz olacak.

Komodo ejderinden kaçma yarışması ile başlıyoruz. Yarışmacılar bellerine, ucunda çürümüş çiğ et olan bir ip bağlıyorlar. Hayvan etin kokusunu alır almaz peşlerine düşüyor. Yarışmacılar da tabii tabana kuvvet kaçıyor. Komodo ejderi, boyu 4 metreye kadar ulaşabilen tehlikeli bir sürüngen. Bir ısırığı ile insanı öldürebilecek kadar da tehlikeli.
1*4
İşte bu da “şeker mi yoksa şeker değil mi” adındaki yarışma. Yarışmacılara günlük hayatta kullanılan sıradan bir eşya veriyorlar. Bunların bazıları gerçek, bazıları ise şeker ve çikolatadan yapılmış. Her yarışmacı bir tahmin yürütüyor. Sonra da yemeye çalışarak test ediyorlar. Yanlış tahmin yapanlar ceza alıyor. Programın en eğlenceli yerleri tabii eşyayı ısırdıkları anlar.
2*4
Tero adındaki tuhaf yarışma ile devam ediyoruz. Bu aslında bir bilgi yarışması. Fakat sorulara yanlış yanıt verdiğinizde gayet yaratıcı cezalar alıyorsunuz. Mesela soruları düz bir duvara tırmanırken cevaplıyorsunuz. Duvarda tutunacak ve basacak yerler var. Soruyu bilemediğinizde çıkıntıların bir kısmı yok oluyor. Yanlış cevaplar artıp da tutunacak yer kalmadığında da güm diye düşüyorsunuz.
3*4
Sıradaki yarışmamız “insan tetrisi”. Yarışmacılar bir platformda duruyor. Farklı insan figürleri şeklinde delikleri olan bir duvar hızla üzerlerine geliyor. Kendilerini gelen şekle uydurmaya çalışarak vücutlarını o delikten geçirmeye çalışıyorlar. Bunu başaramayanları duvar süpürüp platformdan aşağı atıyor.
4
Akbingo adındaki bu oyun da cezalı bir yarışma. Cezalar her bölümde değişiyor. Mesela böcek yemek, yarışmacının en korktuğu şeyle bir kutuya girmesi, dünyanın acı biberini yemek gibi şeyler oluyor. Cezalardan bazıları o kadar korkunç ki yarışmacılar ağlayabiliyor.
5*4
Buysa birbirinin ağzına böcek üfleme yarışması. Bu aslında Akbingo adındaki şovun bir parçası. Saydam bir boruya kocaman bir hamamböceği koyuyorlar. Yarışmacılar böceği birbirlerinin ağzına üflemeye çalışıyor. Böcek tabii kaybeden kişinin doğrudan midesine gidiyor.
6
Acayip Japon televizyon programlarından biri de bu. “Hadi Dünyanın Sonuna Gidelim” diye garip bir adı var. İnsanları camdan bir kutunun içine koyup vahşi hayvanların önüne atıyorlar. Kocaman bir ayı sizi oradan oraya savursa ne hissederdiniz?
7*2
Bu da en iyi uyandırma yarışması. Yerde uyuyan bir grup kız var. Yarışmacıların görevi onları en güzel şekilde uyandırmak. Değerlendirmeyi tabii kızlar yapıyor. Yeterince şefkatli uyandırılmazlarsa olmadık cezalar veriyorlar.
8*4
Bu yarışma değil, bildiğiniz işkence. Yarışmacının bacakları bir düzeneğe bağlanıyor. Sonra da biri, üzerinde rakamlar olan çarkı çeviriyor. Ne kadar yüksek gelirse o kadar kötü. Düzeneği çarkın gösterdiği rakama göre çalıştırınca bacakları işte böyle geriyor.
9*4
Son sırada insan bovlingi var. Yarışmacılar bir yamaçtan aşağı şişme botla hızla kayıyorlar. Amaçsa bu dev labutları devirmek.
10*2

Önceki yazı

Nasıl çekildiğine inanamayacağınız fotoğraflar

Sonraki yazı

Dünyanın çeşitli yerlerinden akıllara zarar 24 yasak

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir