BlogEv ve BahçeTeknoloji ve Bilgisayar

5 dakika daha diyemeyeceğiniz uyandırma garantili 16 çalar saat

Sabahları uyanıp işe gitmek bazen çok zor olabiliyor. Çoğumuz sabah bizi uyandırsın diye akıllı telefonlarımıza ya da geleneksel çalar saatleri kullanıyoruz. Ancak bunlar uykunuzu alamadığınız bir gecenin sabahında sizi uyandırmak için yeterince etkili olmayabiliyor. Snooze tuşuna basıp 5 dakika daha, 5 dakika daha diye diye bir de bakmışsınız servis gitmiş, işe ya da okula ya da ava ya da her nereye gidecekseniz oraya geç kalmışsınız.

Bu sorunu yaşayanlar için bir telefondan ya da sıradan bir alarmlı saatten çok daha etkili saatlere ihtiyaç olduğu kesin. Aşağıda o saatlerden bazılarını derledik. işte “5 dakika daha” cevabını kesinlikle kabul etmeyen 15 sıradışı alarm saati:

Bağış yapan alarm saati
bagis-yapan-alarm-saati

Bir kablosuz ağa bağlı çalışıyor. Alarmı kurmadan önce saate banka bilgilerinizi ve bağış yapılmasını istediğiniz bir hayır kurumunun hesap numarasını veriyorsunuz. Bundan sonra alarm çaldığında uyanmayıp snooze’a bastığınız her sefer için o hayır kurumuna otomatik olarak bağış yapıyorsunuz. Şurada satılıyor.

Yataktan zıplatma garantili Sonic Bomb alarm saati

Bu saat de çılgınca gürültü yapıp, titreşim yaparak uyanmamayı imkansız hale getirmek gibi basit ve etkili bir çalışma prensibine sahip. Videoyu izlediyseniz vaadini yerine getirdiğini görmüşsünüzdür zaten.

Dambıl alarm saati

dambil alarmli saat
Dambıl alarm saati hem uyandırıyor hem egzersiz yapmaya teşvik ediyor. Çalar saat belirlenen sayıda tekrar yapılmadan susmuyor.

Elektrik şoku veren çalar saat
elektrik veren calar saat
Uyandırma işini şansa bırakmamak için sahibine işkence ediyor. Evet. Saat çalmaya başladıktan sonra alarmı ertelemek isterseniz belli bir miktar elektrik şoku yemeyi göze almanız gerekiyor. Sıkıysa uyanmayın.

Hedefi vurmadan susmayan çalar saat
hedefi vurmali alarm saati
İyi bir atıcı değilseniz bu saat size göre değil. Zira alarmı susturmak için uyanmanız ve daha uyku sersemiyken saatin tabancasıyla saat üzerindeki hedefleri vurmalısınız.

Kahve yapan çalar saat
kayve yapan calar saat
Uyandırmak için sizi cezalandırmak ya da zor duruma düşürmek yerine ödüllendiriyor. Bunu da alarmı kurduğunuz saatte kahvenizi hazırlarayarak yapıyor.

Para öğütücülü alarm saati
para ogutuculu alarm saat
Bu saat bir konsept ama son derece etkili bir fikre sahip. Alarmı kurmak için saatin içine para koyuyorsunuz. Zamanında uyanmazsanız saat parayı üzerindeki kağıt öğütücüden geçiriyor. 5 dakika daha uyumak için kaç para verirsiniz.

Paspaslı alarm saati
paspasli alarm saati
Bunun alarmını durdurmak için ona yataktan çıktığınızı ve ayaklarınızın üzerinde durduğunuzu kanıtlanamanız gerekiyor. İki ayağınız da yere basmadan susmuyor.

Pastırma kokusu yayan çalar saat
pastirma kokutan alarmli saati
Aslında bu bir akıllı telefon aparatı. Telefonunuza takıyorsunuz. Saat geldiğinde ortama kızarmış domuz pastırması kokusu yayıyor. İğrenç mi bu biraz?

Tekerlekli çalar saat
tekerlekli calar saat
Bu çalar saati susturmak için kaçmadan önce onu yakalamanız lazım. Çünkü çalmaya başladığında dev tekerlekleri sayesinde kaçıp sizi peşinden koşturuyor.

Yakalama oyunlu çalar saat
yakalama oyunlu alarm saati
Her şey gördüğünüz gibi aslında. Bu saatin alarmını susturmak için saat üzerindeki kolları ve düğmeleri kullanarak haznenin içindeki şeylerden birini kapmaya çalışıyorsunuz. Bu oyunu oynayıp bir şeyler yakalayabilen var mı gerçekten? Alarm sonsuza kadar ya da siz saati duvara fırlatıp kırana kadar çalabilir.

Basket atmalı çalar saat
basket atmali alarm
Bu da basket atmalı çalar saat. Alarmı susturabilmeniz için kürenin içindeki topu potadan geçirmeniz gerekiyor. Aynısının golflüsü de var.

5 dakika daha için para ödemeniz gereken çalar saat
parayla ertelemeli saat
Banclock adlı bu çalar saat cüzdan dostu sayılır. Alarm çaldığında 5 dakika erteleme için içine bir miktar bozuk para atmanız gerekiyor. Bozuklukları yatmadan hazırlamakta fayda var.

Kolu çekilerek susturulabilen saat
cekmeli calar saat
Bu saat yüksek bir yere asılıyor. Susturmak için ise altındaki kolun çekilip bir süre bekletilmesi gerekiyor.

Uyanıp sevmek zorunda olduğunuz çalar saat

Tırmıklayan ve kafanıza oturan çalar saat
catwakeup

Önceki yazı

Damacana kelimesinin kökeni nedir?

Sonraki yazı

Cerrahların penisi vajinaya dönüştürmesinin inanması güç animasyonu

1 Yorum

  1. Sema
    15 Ocak 2018 at 11:31 — Cevapla

    Pek çoğunun motivasyon olarak seçtiği yöntem “parayı kaybetmemek” üzerine. İlginç :)

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir