Gündem ve MagazinHayat

2015’in en iyi ve en yaratıcı 17 ürünü

1- Suyla doldurulabilen hamak
hydro hammock
Bir hamaktan daha keyifli ne olabilir? İçi sıcak ya da soğuk suyla doldurulabilen bir hamak sanırım. Bu hamağı istediğiniz yere kuruyorsunuz. Yazın sıcak günlerinde içini soğuk suyla doldurup istediğiniz zaman içine girip keyfinizi yapabiliyorsunuz. İsterseniz su ısıtıcı sistemi sayesinde içini sıcak suyla da doldurabiliyorsunuz. Hydro Hammock

2- Sihirli kopyalama kalemi
scribble pen kopyalama kalemi
Scribble Pen etrafınızdaki şeylerin renklerini kopyalayıp bunlarla çeşitli görseller yapabilmenizi sağlıyor. İsterseniz bir elmanın ya da portakalın dokusunu kopyalayın isterseniz müşterinizin ürününün rengini. Bu kalemle yapılabileceklerin sınırı yaratıcılığınıza kalmış.

3- Renk ve ışık kontrolünüzde
everbright
Everbright istediğiniz gibi programlayabildiğiniz şahane renk renk ışıkları olan bir pano. Işıkların rengini ayarlamak için her bir modülü sağa sola çevirmek yeterli oluyor.

4- LCD ekranlı ayakkabı
lcd ekranli ayakkabi ekranli ayakkabi2
Geleceğe Dönüş’ün kendi kendini bağlayan Nike’ı bu ayakkabının yanında biraz sönük kalıyor gerçekten. Üzerinde LCD paneller var ve bunlara akıllı telefonla istediğiniz görüntüyü ya da deseni yükleyebiliyorsunuz. ShiftWear

5- Akıllı bisiklet pedalı
akilli bisiklet pedal pedall
Bu pedalları alıp bisikletinize takıyorsunuz. Uygulamayla senkronize edip yaptığınız mesafeleri vs. gösteriyor. Daha da iyisi biri bisikletinizi çalarsa onu kolayca bulabiliyorsunuz. Şurada daha çok bilgi var.

6- Dünyanın en şirin güvenlik kamerası

Ulo, baykuş şeklinde bir güvenlik kamerası. Alıp duvarınıza asıyorsunuz. Sizin için izlemeninizi istediğiniz her neyse onu izliyor. Ulo’nun gördüklerini akıllı telefonunuzdan görebiliyorsunuz. Çalışması için ona şöyle bir dokunmanız yeterli.

7- Kulağa takılmayan kulaklık
bATBAND
Bu şeyin adı kulaklık ama kulğa takmaya gerek yok. Batband adlı bu cihazı başınıza takmanız yeterli. Sesleri kemikler yoluyla kulağa aktarıyor.

8- Katlanıp çanta olabilen kano
oru katlanabilir kano
Bir su kenarına giderken yanınızda kanonuzu da götürebilseniz ne güzel olmaz mı? Olur. Ama bir kano taşımak için büyük bir arabaya ve özel bir taşıma ekpimanına, ayrıca indirip bindirmek için bir sürü enerji ve zamana ihtiyacınız. Bu kano ise bir çanta boyutunda. Katlayıp, omzunuza asıp, istediğiniz su kenarına taşıyabiliyorsunuz. Oru katlanabilir kano

9- Vücut ısısı ile çalışan el feneri

Bu el feneri çalışmak için sadece vücut ısınıza ihtiyaç duyuyor. Ona dokunduğunuzda ısıyla kendini şarj ediyor. Lumen

10- Havada durabilen lamba

Bazı mıknatıslar sayesinde yerçekimine karşı gelerek kendi kendine havada asılı duruyor. Arkadaşları etkilemek için ideal. Flyte

11- Doğru oturma aparatı
upright-dogru-oturma-pozisyonu-aparati
Upright adlı bu cihaz doğru pozisyonda oturmanızı sağlama iddiasında. Alıp sırtınıza takıyorsunuz. Cihazın şekli dik oturmanızı sağlıyor. Upright oturuşunuzla ilgili verileri ve istatistikleri akıllı telefonunuza da gönderebiliyor.

12- Kolay taşınabilir solar panel
solar paper solar panell
Solar Paper güneş paneli yaklaşık bir kitap boyutunda ve istediğiniz yere istediğiniz şekilde taşıyabiliyorsunuz. Elektriğe ihtiyaç olduğunda hemen devreye giriyor.

13- Kolay yerleştirilebilen raflı valiz
rafli-bavul
Çok sık seyahat eder misiniz? Bu valiz çok işinize yarayabilir. Şuradan alabilirsiniz.

14- Gitarınız için elektronik orkestra eklentisi
elektronik-gitar-orkestrası
ACPAD gitarınıza takabileceğiniz bir tür elektronik orkestra. Sayısız ritim, loop, enstrümanı var. Çok eğlenebilirsiniz bununla.

15- Artık siz de düğmeye basabileceksiniz
akilli-dugme
“Türkiye için düğmeye basıldı.” “Birileri düğmeye bastı.” “Dev proje için düğmeye basıldı.” Bu klişeler maalesef hayatımızın bir parçası. Gerçekten de hayatta her şey için bir düğme olsaydı ne güzel olmaz mıydı? Artık her şey için olmasa bile bazı şeyler için düğmeler var. Flic adlı bu düğmeleri akıllı telefonla ya da diğer akıllı elektronik cihazlarınızla senkronize edip istediğiniz gibi programlayabiliyorsunuz.

16- Her satıhta yazabilen akıllı kalem
akilli-kalem
Phree tablet ya da bilgisayarla eşleştirildikten sonra her yüzeyi ya da başka müsait alanı yazı yazmak için kullanabilmenizi sağlayan süper bir akıllı kalem.

17- Kapıları iPhone ile açma aparatı
iphone kapi kilidi
Sesame adlı bu kilit ve ona özel uygulama ile iPhone artık anahtarınız olacak. Kilidi alıp kapınıza monte ettikten sonra kapıyı iPhone ile kilitleyip iPhone ile açabileceksiniz.

Şu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir:

5 dakika daha diyemeyeceğiniz uyandırma garantili 16 çalar saat

Mutfakta işleri kolaylaştıran 21 süper alet

Önceki yazı

Cerrahların penisi vajinaya dönüştürmesinin inanması güç animasyonu

Sonraki yazı

Neden geceleri gökyüzü siyah olur?

Henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir